Bezpieczne wakacje: Kruszwicka policjantka edukuje uczniów
Bezpieczne wakacje zaczynają się od wiedzy – spotkania z policjantką w lokalnych szkołach
  1. Przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznych wakacji.
  2. Spotkania z uczniami w Sławsku Wielkim, Chełmcach i Rusinowie.
  3. Praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, w górach i w domu.
  4. Aktywność mł. asp. Marioli Witoń z komisariatu w Kruszwicy.

Wakacje tuż za rogiem, a dzieci i młodzież nie mogą się doczekać letniego wypoczynku. Aby ten czas był nie tylko pełen zabawy, ale przede wszystkim bezpieczny, mł. asp. Mariola Witoń z komisariatu w Kruszwicy przeprowadziła spotkania z uczniami trzech szkół na terenie gminy.

Podczas tych spotkań, policjantka zwróciła uwagę na kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem. Uczniowie w Sławsku Wielkim, Chełmcach i Rusinowie mieli okazję dowiedzieć się, jak unikać niebezpiecznych sytuacji nad wodą, w lesie, w górach oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo zarówno na dworze, jak i w domu.

Spotkania miały na celu przekazanie praktycznych porad, które mogą okazać się bezcenne podczas letnich przygód. Dzięki przykładom i konkretnym sytuacjom omówionym przez mł. asp. Mariolę Witoń, uczniowie zdobyli wiedzę, która pomoże im spędzić wakacje w sposób bezpieczny.

Akcja ta została zainicjowana przez lokalną policję, aby zwiększyć świadomość dzieci i młodzieży na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać podczas letnich wyjazdów. Asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu, podkreśla znaczenie takich inicjatyw w kontekście profilaktyki i edukacji najmłodszych.

Bezpieczeństwo w czasie wakacji to temat, który nie powinien być bagatelizowany. Dzięki takim inicjatywom, jak spotkania z policjantką, dzieci i młodzież są lepiej przygotowane do radzenia sobie w różnych sytuacjach, co przekłada się na ich większe poczucie bezpieczeństwa i spokój rodziców.


Według informacji z: Policja Inowrocław