Pod taką nazwą odbyły się zajęcia przygotowane specjalnie dla kuracjuszy przez policjantki. Mnóstwo wiadomości, ale i pytań oraz dyskusja. Tak wyglądały zajęcia.

Pani Maria Radzimska kierująca Sanatorium Uzdrowiskowym „Modrzew” w Inowrocławiu zaprosiła policjantki z miejscowej policji, by przeprowadziły spotkanie z kuracjuszami na temat bezpieczeństwa. Informacje takie przydadzą się zawsze, również wówczas, gdy wrócą do swoich domów. Różnorodność tematyki, przygotowana w formie pytań do losowania przez kuracjuszy sprawiły, że spotkanie miało nietypową formułę. Policjantki poprosiły bowiem najpierw o wypowiedź uczestników zajęć, by następnie odnieść się do sytuacji w zakresie zasad wynikających z profilaktyki społecznej, przepisów, czasem nawet zwyczaju.

Poruszone przez policjantki zagadnienia nawiązywały do tego, by podczas opuszczania pokoi zawsze zamykać drzwi i okna, pilnowania swojego dowodu, mienia w czasie robienia zakupów, wystrzegania się sytuacji okazyjnych, gdy chodzi o rzekomo super oferty towarów, proponowanych przez przypadkowo napotkane osoby.

Gdy policjantki wspomniały tylko o metodach oszustw, o których trzeba wiedzieć, jak lawina posypały się wypowiedzi kuracjuszy na ten temat. By pokazać, jakich metod „łapią się” sprawcy, policjantki poparły wypowiedź konkretnymi przykładami.

Reagowanie na wzywanie pomocy dało także powód do dyskusji, bo jak się okazuje, niektórzy wykorzystują takie sytuacje, by okradać innych. Poruszanie się po drogach i przepisy ruchu zajęły część spotkania.

Policjantki posługując się rekwizytami jak promilgoogle, alcoblow, elementy odblaskowe udowadniały, jak możemy sami wpływać na poprawę bezpieczeństwa. Do rąk kuracjuszy trafiły kamizelki odblaskowe i taśmy, które bywalcy „Modrzewia” uznali za potrzebne podczas podróżowania.

Świadomość ludzi można poprawiać poprzez kontakt i rozmowę z policjantami. Dlatego warto brać udział w takich spotkaniach, aby być blisko własnego bezpieczeństwa.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.