KCK Inowrocław: Taniec uliczny i gorące, latynoskie rytmy. Roztańczony weekend 26-27-28 kwietnia

Najbardziej roztańczony weekend w całej Polsce zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze więcej tańca, nowe konkurencje i potężna dawka emocji tak w skrócie zapowiadają się trwające 3 dni zawody, będące eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy. Ponownie hala widowiskowo-sportowa zamieni się w potężny parkiet, a decyzją tancerzy z całej Polski to właśnie Inowrocław w ostatni weekend kwietnia będzie taneczną stolicą kraju.
Efektowne piruety, podwójne salta i szpagaty w powietrzu, a do tego funk, house, dancehall i krump w rozsądnych proporcjach i… po raz pierwszy cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive, bachata, merengue. Innymi słowy dla każdego coś miłego.
Taneczna bitwa na figury i wdzięk będzie zarazem zadziorna i zmysłowa. Piątkową i sobotnią porą (26-27 kwietnia 2019 r.) rąbińska hala stanie się niemalże planem teledysku, parkietem znanym z telewizyjnych formatów tanecznych, gdzie najlepsi z najlepszych walczą o uznanie jury i publiczności. Soliści, duety, tria, small teams, large teams i showcases zmierzą się w Mistrzostwach Polski Federacji WADF w Tańcu Nowoczesnym. Z kolei w niedzielę (28 kwietnia 2019 r.) na kilka godzin zamieni się w latynoską salsotekę, pełną karaibskich brzmień, a wszystko za sprawą Mistrzostw Państw Europy Środkowej Latin&Caribbean Style. Soliści, duety, miniformacje i formacje łączyć będą style latynosko-karaibskie, zapraszając widzów na swoistego rodzaju spektakl zmysłów i emocji.
Eliminacje rozpoczną się o godz. 10.00, WSTĘP WOLNY
PIĄTEK, 26 kwietnia Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WADF w Tańcu Nowoczesnym kategorie: urban street (hip-hop), urban pop&street dance fushion show competition (dsico hip-hop show), urban street battle
SOBOTA, 27 kwietnia Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WADF w Tańcu Nowoczesnym kategorie: urban pop (disco dance), freestyle, performdance (inne formy tańca), All Style WADF Formacje Master (formacje osób pow. 30 lat)
**NIEDZIELA, 28 kwietnia **Mistrzostwa Państw Europy Środkowej Federacji WADF Latin &Caribbean Style **** kategorie: cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive, salsa, bachata, merengue
Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu,
kck.inowroclaw.pl/index.php/2-art/1327-taniec-uliczny-i-gorace-latynoskie-rytmy-roztanczony-weekend-26-27-28-kwietnia.html
![]()
Ostatnie Artykuły

Jedenastu nauczycieli z Inowrocławia z awansem. Otrzymali akty mianowania

Dzień Lotnictwa Polskiego w Inowrocławiu. Hołd dla służby i odwagi

Kampania cukrownicza ruszyła. W powiecie ubyło pól buraków

Po 41 latach pracy Piotr Kędzierski żegna się ze szkołą

W Parku Solankowym będzie można przećwiczyć reakcję na alarm i ewakuację

Tenorzy przy świecach w Inowrocławiu - muzyczny wieczór blisko światła

Spacer komendanta zakończył jazdę pijanego kierowcy. Miał ponad 2,5 promila

Śmieciarka, pszczoły i „Las w słoiku”. Rodzinny festiwal w Inowrocławiu

Profile stalowe gięte na zimno – czym są i gdzie znajdują zastosowanie?

Bursa w Inowrocławiu przygotowuje miejsca dla uczniów. Będzie spotkanie

Maiko otworzy drzwi do świata Masajów. Spotkanie z Afryką w Inowrocławiu

Nowy ZOL w Inowrocławiu. Szpital podał zasady przyjęć

107 nowych mieszkań przy Wojska Polskiego. Jest umowa na budowę

Od „Dziadów” po wielkie mecze. Wrzesień pełen wydarzeń w Inowrocławiu
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Centrum Integracji Społecznej w Łojewie - kontakt, programy reintegracji i oferta rekreacyjna
- Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - kontakt, rejestracja, zasiłki i wsparcie dla pracodawców
- Parafia Zwiastowania NMP w Inowrocławiu - msze, kancelaria, kontakt
- Urząd Stanu Cywilnego w Dąbrowie Biskupiej - kontakt, godziny, sprawy cywilne
- Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu - kontakt, komisariaty, zaświadczenia
