W naszym społeczeństwie rośnie świadomość, że Polska, aby stała się krajem naszych marzeń, musi ominąć tzw. „pułapkę średniego wzrostu”. Nie stanie się tak bez dostosowania szkolnictwa technicznego, zawodowego do potrzeb nowoczesnej gospodarki.

Tym bardziej należy więc cenić inicjatywy takie jak „Forum Edukacyjno-Zawodowe „MiM-3” w ZSP nr 3, czyli w Mechanie. Dzięki prezentacjom, uczniowie podstawówek i gimnazjów mogli dowiedzieć się, jak szerokie i nowatorskie zastosowanie będą miały wiedza i umiejętności zdobyte w oferowanych przez Mechana zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej i technik mechatronik. Warto nadmienić, że nie maleje, lecz rośnie na rynku pracy zapotrzebowanie na absolwentów tradycyjnych dla Mechana kierunków.

 

 

Dodajmy, że w czasie Forum „MiM-3” uczniowie ZSP nr 3 w Biegach Młodzieżowych w ramach Piastowskiego Festiwalu Biegowego sięgnęli po zwycięstwo.

Patronat nad forum sprawowała starosta Wiesława Pawłowska. Wzięli w nim udział przedstawiciele najprężniejszych firm działających w naszym regionie: Remsodu, Inofamy i Opakmetu.