Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu spotykają się z wolontariuszami 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą poprawić bezpieczeństwo kwestujących.

Naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, asp. szt. Patryk Nadolny oraz policyjni profilaktycy, asp. Justyna Piątkowska i sierż. szt. Michał Parzyszek, spotkali się w Urzędzie Gminy Inowrocław oraz Teatrze Miejskim w Inowrocławiu z wolontariuszami, którzy już w najbliższą niedzielę uczestniczyć będą w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Spotkanie dotyczące bezpiecznego prowadzenia zbiórek w czasie Finału WOŚP odbyło się także w Kruszwicy. Mł. asp. Mariola Witoń, profilaktyk miejscowego komisariatu Policji, spotkała się z wolontariuszami w Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit”.
Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, prowadzenia zbiórek pieniędzy, jak postępować w sytuacji zagrożenia. Mundurowi omówili przy tej okazji na co zwracać uwagę w niebezpiecznej sytuacji i jakie informacje są najistotniejsze z perspektywy służb, które będą udzielały pomocy. Podkreślili również, że kwestowanie w grupie znacznie poprawia bezpieczeństwo wolontariuszy. Zwrócili uwagę na właściwy wybór miejsca, w których prowadzi się zbiórkę. Ważne aby było ono dobrze widoczne i uczęszczane przez dużą liczbę osób.
Wszystkim wolontariuszom obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby podczas Finału mogli czuć się bezpiecznie i życzymy im kwestowania w miłej i przyjaznej atmosferze.

Publikacja: Michał Parzyszek
  • Grupa wolontariuszy w różnym wieku przed Urzędem Gminy Inowrocław. Na pierwszym planie członkowie Sztabu i wolontariusze z materiałami promocyjnymi, plakatami, puszką do kwestowania, materiałowym workiem. W tle umundurowani funkcjonariusze - policjantka i policjant.
  • Widownia teatru, na której siedzą wolontariusze-uczestnicy spotkania w różnym wieku.
  • Wolontariusze w różnym wieku w sali Urzędu Gminy Inowrocław. Na stołach widoczne materiały promocyjne 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  • Umundurowani policjanci. Stojąca policjantka prowadzi dyskusję, w tle siedzący policjant. Na stole znajdują się kolorowe puszki dla wolontariuszy.