Powiat Inowrocław: Nowoczesne urządzenia w inowrocławskim CKZ
Ponad czterysta tysięcy warte są urządzenia, o które wzbogaciło się inowrocławskie Centrum Kształcenia Zawodowego. Dziś otwarto pracownię mechatroniczną oraz uruchomiono nowoczesny sprzęt, o który wzbogaciły się dwie inne.
- To kolejny projekt, mam nadzieję, że nie ostatni, bowiem będziemy działać dalej, aby nasze placówki kształcenia zawodowego rozwijały się prężnie. Rozwijać się będą też inne placówki, które korzystają z dobrodziejstw zarówno środków unijnych, jak i środków własnych. Ten ośrodek kształci pod kątem konkretnych zawodów, w mechatronice i innych specjalizacjach, łącznie z naprawami pojazdów. Projekt, który otwieramy dzisiaj, a który kosztował ponad 400 tysięcy złotych, to wymiar współczesności XXI wieku mówiła podczas uroczystości starosta Wiesława Pawłowska.
Wstęgę do nowej pracowni przecinali Wiesława Pawłowska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, dyrektor CKZ Małgorzata Kowalewska i instruktor w pracowni Przemysław Więcek.
Pracownia zajęć praktycznych obrabiarek CNC ma od dziś nową frezarkę i tokarkę. Z kolei w pracowni eksploatacji urządzeń i systemów mechatronicznych pracować można na nowych stanowiskach do programowania i sterowania, do badania procesów ciągłych czy do programowania i obsługi układów manipulacyjnych.
- Pamiętamy szkoły zawodowe, które dawniej nie przyciągały uczniów, ponieważ nie do końca przygotowywały do wejścia na rynek pracy. Były niedostosowane. Dziś jest inaczej. Im lepiej Powiat Inowrocławski współpracuje z Urzędem Marszałkowskim, tym tych pieniędzy może być więcej podkreśliła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.
Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu,
inowroclaw.powiat.pl/
inowroclaw.powiat.pl/contents/content/10/7228
Ostatnie Artykuły

Biblioteka zabiera dzieci pod wodę - oceaniczna przygoda w Inowrocławiu

15 lat inowrocławskiej brygady. Wojskowe elity świętowały w cieniu Apachów

Las w Chlewiskach rośnie jak na drożdżach. Powiatowa akcja z 2022 roku daje efekty

Wielkie, kolorowe i całkiem legalne brudzenie w inowrocławskiej bibliotece

Teatrzyk Kamishibai w przedszkolu - jak baśń Grimmów ożyła w oczach inowrocławskich dzieci

Kolory pękają w Inowrocławiu - Justyna Krzemianowska pokazuje, jak abstrakcja może porwać za serce

Zmiany w godzinach otwarcia obiektów OSiR podczas Bożego Ciała

Autobus jako sala lekcyjna. Dzieci w Inowrocławiu sprawdziły, jak działa bezpieczeństwo od kuchni

Pół wieku na torze i w sercach inowrocławian. Automobilklub świętuje jubileusz

Wystawa o Januszu Korczaku w inowrocławskim MDK. Wicestarosta otworzył ekspozycję

Plakaty zamiast mandatów. Inowrocławskie służby sprawdzą, czy dzieci wiedzą, jak przetrwać lato

Zabytki Inowrocławia odzyskują miejskie wsparcie. Dotacja po latach przerwy

Starosta podpisała umowę na remont mątewskiego kościoła. Pieniądze pójdą na podesty

Wielka Gra po raz 35. - biblioteka w Inowrocławiu szuka młodych czytaczy gotowych na literacką przygodę
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu - kontakt, komisariaty, zaświadczenia
- Zakład Karny w Inowrocławiu - adres, kontakt i zasady odwiedzin
- Urząd Stanu Cywilnego w Rojewie - kontakt, godziny, sprawy online
- Urząd Stanu Cywilnego w Janikowie - kontakt, godziny, śluby, akty stanu cywilnego
- Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu - kontakt, godziny, zawiadomienie o przestępstwie
- Centrum Integracji Społecznej w Łojewie - kontakt, programy reintegracji i oferta rekreacyjna
