Policja Inowrocław: Empatii i reagowania uczmy od dziecka
Właściwą postawą wykazał się jeden z uczniów inowrocławskiej szkoły podstawowej. Nastolatek, gdy tylko usłyszał wzywanie pomocy przez starszą kobietę, powiadomił służby. Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karola Konopackiego otrzymał gratulacje. Brawo Paweł!
Na początku października około godz. 17.50 przy jednej z ulic Inowrocławia starsza kobieta wyszła na balkon na pierwszym piętrze i wzywała na ratunek. Krzyczała, że jest w mieszkaniu zamknięta i potrzebuje pomocy.
Jej wołanie usłyszał 13-letni Paweł Posadzy, uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu. Nie czekając długo i biorąc pod uwagę to, że kobieta była lekko ubrana, natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił o całej sytuacji służby.
Dyżurny policji wysłał w to miejsce patrol dzielnicowych, którzy pojechali sprawdzić zgłoszenie. Faktycznie na balkonie stała starsza kobieta. Policjanci potwierdzili, że była w tym momencie w domu sama. Ustalili dane i kontakt do syna kobiety, który zaalarmowany przez patrol niezwłocznie przyjechał. Zajął się mamą i na szczęście nic złego się kobiecie nie stało.
Historia na tym się kończy, ale zawsze trzeba patrzeć dalej… Scenariusz zdarzenia z udziałem starszej chorej pani mógł być inny, a może nawet tragiczny, gdyby nie nastolatek.
Na pochwałę zasługuje postawa Pawła, który zainteresował się losem starszej kobiety i prawidłowo zareagował. Dlatego wczoraj (21.10.21) młodego ratownika” gościł w komendzie szef inowrocławskich policjantów mł. insp. Karol Konopacki. Komendant w obecności rodzica pogratulował Pawłowi i wręczył upominek oraz list gratulacyjny.
st. asp. Justyna Piątkowska
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/120257,Empatii-i-reagowania-uczmy-od-dziecka.html
Ostatnie Artykuły

Rodzinna majówka w Solankach. Gry, grill i kwiaty dla uczestników

Przy pomniku w Inowrocławiu oddano hołd ludziom pracy i europejskiej drodze

Nauczycielki z Inowrocławia wróciły z Grecji. Projekt zakończył się w Edessie

Kolorowe kanapki i lekcja zdrowych nawyków w przedszkolu u Jasia i Małgosi

Dwa rozkazy w inowrocławskiej Policji - ważne zmiany od 1 maja

Hymn i biało-czerwone flagi w przedszkolu. Potem był marsz

Kruszwica pod lupą służb - na jeziorach sprawdzili 13 wędkarzy

Seniorzy w Inowrocławiu usłyszeli, jak działa oszustwo z głosem AI

Przedszkolaki ruszyły z ekologicznym przekazem. To lekcja odwagi i troski

Biblioteka odsłania twarze z dawnych lat - rusza konkurs Kto jest kim

Bajkowy taniec porwał scenę MDK. Inowrocław świętował ruch i wyobraźnię

Młodzi strażacy z Woli Wapowskiej zdobyli krajowy szczyt

Majówka w Inowrocławiu z otwartą pływalnią i przerwą na stadionowej bieżni

