Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

dentysta Toruń

Do poradni stomatologicznych zgłaszają się pacjenci z różnymi problemami. Zdarza się, że choroba zęba jest tak zaawansowana, że konieczne jest podjęcie radykalnych środków. W specjalistycznych centrach dentystycznych poważne zabiegi wykonuje się w narkozie. Ta metoda znieczulenia pozwala lekarzom wyleczyć dane schorzenie, przy tym nie męcząc pacjenta bólem. Przekonaj się, w jakich jeszcze przypadkach stosowana jest narkoza w stomatologii i czy każdy może ją zastosować?

By nie bolało…

Dentyści od lat nie cieszą się zbyt dobrą sławą. Lęk przed bolesnym zabiegiem, ekstrakcją zęba bez znieczulenia, czy nieempatycznym lekarzem, skutecznie odstrasza pacjentów. W konsekwencji większość osób zgłaszających się do stomatologa boryka się już z poważnym problemem. Bólu zęba można uniknąć. Wystarczy wprowadzenie kilku dobrych nawyków do swojego życia. Zrównoważona dieta, odpowiednia higiena jamy ustnej, oraz regularne wizyty kontrolne u dentysty, pozwolą uchronić nasze zęby przed próchnicą, poważnym stanem zapalnym czy ekstrakcją. Jeśli jednak zaczniemy odczuwać nagły ból zęba, nie czekajmy, umówmy się na wizytę u stomatologa. Środki przeciwbólowe zadziałają na chwilę, a za jakiś czas problem powróci ze zdwojoną siłą. Lekarz sprawdzi, co jest powodem bólu i podejmie odpowiednie leczenie.

Toruń- Nowoczesne gabinety dentystyczne

Gabinety dentystyczne sprzed lat, nie zachęcały do ich regularnego odwiedzania. Obecnie nawet w mniejszych miastach znajdziemy poradnie stomatologiczne, które są doskonale wyposażone, a specjaliści zaskakują swoją wiedzą i umiejętnościami. W Toruniu z powodzeniem znajdziemy placówki, w którym otrzymamy fachową pomoc, doradztwo oraz specjalistyczne metody leczenia problemów jamy ustnej. Dobry gabinet dentystyczny to bowiem taki, który oferuje szeroki zakres swoich usług. W jednym miejscu wykonamy niezbędne badania, oraz podejmiemy konieczne leczenia. Nawet takie wymagające szczególnych przygotowań, czyli zabiegi w narkozie. Sprawd terminy zabiegów w narkozie na citomed.pl

Narkoza w stomatologii

stomatologia w narkozie

Większość zabiegów dentystycznych jest wykonywana w tzw. znieczuleniu miejscowym. Za pomocą igły jest wprowadzana substancja, która powoduje brak czucia w danym miejscu. Istnieją także inne formy znieczulenia, jak znieczulenia komputerowe, powierzchniowe, przewodowe, oraz śródwięzadłowe. W przypadku trudnych zabiegów usunięcia ósemki, przy rozlanych ostrych stanach zapalnych stosowane jest znieczulenie ogólne. Podczas takiego zabiegu pacjent jest całkowicie nieświadomy, a co za tym idzie, nie odczuwa żadnego bólu czy dyskomfortu. Narkoza jest także proponowana pacjentom z silną dentofobią, oraz osobom z niektórymi zaburzeniami psychicznymi. Jenak należy pamiętać, że zastosowanie narkozy jest możliwe tylko po kwalifikacji pacjenta do tej formy znieczulenia, przez anestezjologa. Przed podjęciem decyzji o rodzaju znieczulenia lekarz zleca szereg niezbędnych badań, oraz przeprowadza wywiad lekarski. Niektóre choroby układu krążenia, bądź wątroby czy nerek mogą wykluczyć nas z podania narkozy. Niekiedy zwykłe przeziębienie może być przeciwwskazaniem do zastosowania znieczulenia ogólnego. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie wcześniejszych badań oraz szczerej rozmowy z lekarzem. W trakcie zabiegu w znieczuleniu ogólnym na sali oprócz zespołu dentystów, nad bezpieczeństwem pacjenta czuwa także anestezjolog, oraz szereg pielęgniarek. Po wszystkim pacjent przez mniej więcej 2 godziny wraca do pełnej świadomości. Narkoza w stomatologii daje możliwość skutecznego wyleczenia naszych zębów, w najbardziej komfortowy i bezpieczny sposób. Wybierając nowoczesne centra stomatologii, możemy być pewni najlepszej opieki oraz spektakularnych efektów.