Policja Inowrocław: Od lewej do prawej”
Od lewej do prawej. Tak jechał kierowca citroena, na którego uwagę zwrócili inni uczestnicy ruchu drogowego. Małżeństwo z Inowrocławia zatrzymało poza miastem nietrzeźwego kierującego. Pozbył się prawa jazdy i usłyszał już zarzuty.
Policjanci kompletują materiał dowodowy i niebawem prześlą go do prokuratury i sądu z aktem oskarżenia. Sprawa dotyczy zdarzenia sprzed tygodnia (08.03), kiedy to na trasie Inowrocław Balin jadące samochodem małżeństwo zauważyło niepokojące manewry kierowcy citroena. Ten jechał slalomem, od lewej strony jezdni do prawej. Nabrali podejrzeń, że kierowca może być nietrzeźwy. W Jacewie zatrzymali kierującego citroenem i gdy tylko po otwarciu jego drzwi wyczuli alkohol, zabrali mu kluczyki. Powiadomili policję.
Patrol sprawdził trzeźwość 49-letniego kierowcy samochodu marki Citroen. Mężczyzna miał półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Dostał też do ręki wezwanie celem stawiennictwa się w inowrocławskiej komendzie. Kilka dni temu (11.03) mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Coraz więcej osób reaguje na niebezpieczeństwo spowodowania wypadków przez nietrzeźwe osoby na drodze. To bardzo pozytywna postawa uczestników ruchu, którzy są bezpośrednimi świadkami takich sytuacji. Stąd podziękowania od policji dla małżeństwa, które zareagowało i ukróciło jazdę pijanemu kierowcy. Sygnały na policję o podejrzeniu kierowania pojazdem po alkoholu są zawsze sprawdzane i weryfikowane. Pijani kierowcy wiozą śmierć, a gdy dojdzie do wypadku to już na refleksję za późno.
asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/124402,Od-lewej-do-prawej.html
Ostatnie Artykuły

Pięć biegów i jubileuszowy medal – OSiR szykuje sportowe święto w Inowrocławiu

Inowrocław śladami Łuczaka – weekend w muzeum i przy Solankowej zyskał nowy wymiar

W Kruszy Zamkowej historia wyszła z podręcznika prosto do rąk uczniów

Historyk z Kasprza znów na podium olimpiady. Ma kolejne 100 procent z matury

Inowrocławskie uczennice nagrodzone za pracę o Kresach i pojadą na Litwę

Sekundy po wjeździe na pasy - rowerzystka zginęła w Inowrocławiu

Folklor i tajemnica na scenie MDK. Teatr Akcja pokazał „Wierzbę”

Inowrocławscy młodzi instrumentaliści wrócili z Bydgoszczy z główną nagrodą

Amatorska siatkówka wraca do hali. W Inowrocławiu rusza liga z 12 drużynami

Kultowy hit wraca do Inowrocławia - menopauza na scenie bez tabu

Zielona Przystań rośnie przy SP 9 – uczniowie budują ekologiczną oazę

Inowrocławscy policjanci weszli na podium - i zabrali też nagrodę bramkarza

Shakespeare czeka między regałami - biblioteka szykuje literacką grę

