Bycie policjantem to zaszczyt, ale i wyzwanie, które często wiąże się z niesieniem pomocy i ratowaniem ludzi. Można to robić na wiele sposobów, również poprzez dzielenie się krwią. Wśród inowrocławskich policjantów są tacy, którzy mogą się poszczycić wyjątkowymi odznakami.

Czwórka policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu otrzymała Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi:

  • Naczelnik asp. szt. Patryk Nadolny,
  • Zastępca Naczelnika asp. szt. Krzysztof Stanisławski,
  • asp. Stanisław Agaś,
  • sierż. szt. Maciej Ćwikła.

Oni właśnie każdego dnia pełnią służbę bezpośrednio na ulicach miasta dbając o bezpieczeństwo. To co robią zawodowo im jednak nie wystarcza. Mają bowiem potrzebę pomagania ludziom jeszcze w inny sposób … dzieląc się krwią. Tą cząstka siebie, której nie można sztucznie wyprodukować, a która jest niezbędna, by ratować ludzi chorych, czy poszkodowanych w wypadkach i innych zdarzeniach.

Policjanci otrzymali odznakę II i III stopnia. To niemałe osiągnięcie, bo trzeba mieć przynajmniej „na koncie”, odpowiednio 12 oraz 6 litrów oddanej krwi. By oddać takie ilości życiodajnego płynu trzeba to robić cyklicznie przez dobrych kilka lat. Dlatego bycie konsekwentnym i systematycznym w tej dziedzinie to ważna sprawa.

Koledzy jesteśmy z Was dumni, za to co robicie!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu