Komu zlecić napisanie regulaminu sklepu, we Wrocławiu?

Jeśli prowadzisz swój biznes w sieci, wiesz na pewno, jak ważne są wszystkie kwestie prawne, dotyczące odpowiednich klauzul, polityki prywatności, czy właśnie regulaminu sklepu. Wchodząc do e-biznesu, będziesz musiał zaznajomić się z wytycznymi i przygotować odpowiedni regulamin – bez niego Twój sklep nie ruszy. Komu zlecić napisanie tego dokumentu we Wrocławiu? Podpowiadamy.

Regulamin sklepu z prawnikiem – jak znaleźć kancelarię we Wrocławiu?

Odpowiednio wykonany regulamin sklepu internetowego jest jedną z najważniejszych części składowych w branży e-commerce. To na jego podstawie formułowane są roszczenia klientów, swoich praw dochodzić może także właściciel sklepu. Ważne, żeby był on przygotowany precyzyjnie, w odniesieniu do obecnie funkcjonującego prawa i zawierał w sobie wszystkie postulaty, właściwe sklepowi. Istotne jest także umieszczenie w nim danych firmy, sposobu doręczenia przesyłki, wymogów technicznych odnośnie klienta i przebiegu postępowania reklamacyjnego. Regulaminy sklepów i inne dokumenty potrzebne w branży e-commerce napisze odpowiednia kancelaria. Poniżej przedstawiamy listę takich miejsc we Wrocławiu.

Odpowiednio dobrany regulamin sklepu może przygotować prawnik z Wrocławia (informaticalegis.com). To firma, która oferuje pomoc prawną dla przedsiębiorców w Internecie. Zajmuje się zarówno sklepami internetowymi, jak i umowami o świadczenie usług, czy też ogólnym doradztwem prawnym dla przedsiębiorców.

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Krasuski – w tej firmie znajdziesz specjalistów, którzy zajmują się pisaniem regulaminów sklepów internetowych, a także ochroną danych osobowych. Dla klientów kancelaria oferuje specjalne abonamenty.

Kancelaria Radców Prawnych Zielińska i Wspólnicy – to kancelaria, która działa szeroko w branży e-commerce. Zajmuje się tworzeniem regulaminów, a także ochroną konkurencji i konsumentów, czy obsługą prawną reklamacji.

Regulamin sklepu z freelancerem – czy to dobry pomysł?

Wiele osób, którym spieszy się z otwarciem własnego sklepu, decyduje się na skorzystanie z pomocy freelancera. Może to być copywriter, albo prawnik świadczący swoje usługi w schemacie outsourcingu, czy zleceń. W tym drugim przypadku, przygotowanie regulaminu sklepu będzie pewniejsze – warto jeszcze raz zaznaczyć, że tego typu dokument musi być sporządzony zgodnie z zasadami prawa, a jednocześnie dostosowany elastycznie do oczekiwań firmy. Przygotowanie regulaminu sklepu przez freelancera nieposiadającego konkretnej wiedzy nie będzie dobrym pomysłem z uwagi na duże ryzyko błędów merytorycznych.

Gdzie znaleźć i czy pomocny będzie regulamin sklepu online?

Obecnie w sieci pojawiło się sporo różnego rodzaju generatorów regulaminów i gotowych wzorów, które można ściągnąć i uzupełnić. Są sklepy, które ochoczo korzystają z tego typu rozwiązania. Plusem na pewno jest niska cena lub też brak opłat – jednak jeśli zdecydujemy się ściągnąć z sieci darmowy wzór regulaminu online, dokładnie sprawdźmy jego źródło. Nie mamy bowiem gwarancji, że proponowany przez konkretną stronę internetową dokument jest odpowiedni pod kątem prawnym, i czy do naszej usługi będzie pasował. Często ściągnięcie takiego dokumentu stosowane jest na samym początku działania sklepu (bez regulaminu sklep nie może ruszyć), a dopiero później konsultowane z prawnikiem.