Bezpieczeństwo podczas opalania

Większa część społeczeństwa nie wyobraża sobie wakacji w innym miejscu, niż nad polskim morzem. Nic dziwnego, w końcu tego klimatu nie jest w stanie oddać nic, na taki wypad zabiera się ze sobą również dzieci. Zanim jednak przychodzi czas wylegiwania się na plaży, należy dobrze zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Opalanie bez kremów z filtrem, nakryciem głowy może być szczególnie niebezpieczne. Powoduje ból i wpływa na pogorszenie ogólnego wyglądu skóry.

Bezpieczeństwo podczas kąpieli słonecznych

Letnia opalenizna to obowiązkowa pamiątka z wakacji nad morzem, ale wskazana jest ostrożność. Słońce może spowodować poważne poparzenia, a nawet wywołać nieprzyjemne reakcje alergiczne. Z całą pewnością nie chodzi o to, aby całkowicie unikać słońca. Nie jest tak, że ono tylko szkodzi, właściwie zdrowo wyglądająca opalenizna dodaje uroku skórze. Wśród podstawowych zasad znajduje się ta, która mówi o opalaniu się w ruchu. Słońce najlepiej traktuje osoby biegające, grające w piłkę, bawiące się z dziećmi. Jednym ze źródeł tych rad jest strona jestem-piekna.pl.

Zakrywanie ramion i pleców

Kolejną zasadą zdrowego i bezpiecznego opalania jest zakrywanie niektórych części ciała. Chodzi o ramiona, plecy, wystarczy narzucić na nie ręcznik, bluzkę, sukienkę plażową, czy inny skrawek materiału. Niezbędne jest oczywiście nakrycie głowy w postaci kapelusza, chustki, czy czapki z daszkiem. Tak samo istotne są okulary przeciwsłoneczne, które ochronią wzrok przed szkodliwym działaniem słońca. Więcej potrzebnej wiedzy znaleźć można na stronie polandbeauty.pl

Zakrywanie ramion i pleców