Od soboty 17 września zmieniły się przepisy obowiązujące kierowców. W wielu przypadkach to dużo wyższa ilość punktów karnych. Przekonał się o tym kierowca vw skontrolowany na terenie Rojewa.

Pierwszego dnia wejścia w życie zmienionych przepisów w ruchu drogowym inowrocławska „drogówka” namierzyła w Rojewie kierującego samochodem marki VW Golf. 24-letni kierowca na dopuszczalnej „50” miał na liczniku 113 km/h. Patrol za przekroczenie dozwolonej prędkości ukarał go mandatem karnym w wysokości 2 000 zł i 14 punktami.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu podinsp. Sebastian Górski podkreśla:

- Nie ma tolerancji dla drogowych piratów, każdego dnia mamy do czynienia z wypadkami na polskich drogach, które są w skutkach często tragiczne. Od 17 września weszły zmiany, które dotyczą na przykład złamania określonych przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. W efekcie skutkuje to mandatem drogowym, który będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wówczas mamy do czynienia z tak zwaną „recydywą”.

Szczegółowe informacje pod linkiem: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/223024,Juz-od-17-wrzesnia-zmiany-w-przepisach-Prawo-o-ruchu-drogowym-SPOT.html

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu