Policjanci inowrocławskiej komendy wzięli udział podczas minionego weekendu w okolicznościowych festynach plenerowych. Odwiedzili w tym celu Szarlej, Gnojno i Jaksice. Były pokazy, warsztaty, konkursy oraz promowanie policyjnej służby.

W dniach (16 i 17.09) na terenie gminy Kruszwica i gminy Inowrocław Fundacja.Bezpieczni.Eu z Torunia zorganizowała trzy imprezy plenerowe. Do ich udziału zaprosiła między innymi służby, w tym policję.

Policjanci w ramach profilaktyki rozmawiali z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi o zasadach ruchu drogowego. Wręczali w tym celu edukacyjne książeczki. Promowali także służbę, przekazując uczestnikom informatory na temat zasad rekrutacji. Dorośli wyposażeni zostali również w magnesy zawierające informacje o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i numer alarmowy 112. Przewodnik psa zaprezentował w Szarleju, Gnojnie i Jaksicach pokaz posłuszeństwa swojego podopiecznego.

Podczas wydarzeń, organizatorzy prowadzili z uczestnikami rozmowy o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo i jak o nie dbać. Ważnym elementem imprez były pokazy udzielania pierwszej pomocy i edukacja na temat bezpieczeństwa na drodze. Była możliwość skorzystania z symulatora dachowania i hamowania. Dla poprawy widoczności na drodze przedstawiciele fundacji wręczali wszystkim elementy odblaskowe. Festyny obfitowały w gry, konkursy i zabawy, które cieszyły się ogromną frekwencją, a wrześniowa pogoda dopisała.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu