110 lat ofiarności i odwagi: Święto strażaków w Modliborzycach
Ochotnicza Straż Pożarna w Modliborzycach obchodziła swoje 110-lecie. Uroczystość była okazją do podkreślenia znaczenia strażaków-ochotników oraz ich roli w lokalnej społeczności. Wydarzenie uświetniła obecność Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej.
  1. 110-lecie OSP w Modliborzycach.
  2. Udział Starosty Inowrocławskiego.
  3. Podkreślenie roli strażaków-ochotników.
  4. Przekazanie zestawu węży pożarniczych.

Podczas uroczystości z okazji 110-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliborzycach, Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska podkreśliła znaczenie ofiarności i bezinteresowności strażaków-ochotników. Zaznaczyła, że przez ponad wiek, ci dzielni ludzie niezmiennie spieszą na ratunek potrzebującym, nie zważając na własne bezpieczeństwo.

- Są zawsze i wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie i zdrowie ludzi lub ich mienie. Ochotnicza Straż Pożarna, jako organizacja społeczna odgrywa także ogromną rolę kulturotwórczą i społeczną, jednocząc wszystkich wokół wspólnych działań i idei – czytamy w liście do Prezesa OSP w Modliborzycach Waldemara Osińskiego.

Wiesława Pawłowska uświetniła uroczystość swoją obecnością, a także przekazała strażakom bardzo praktyczny podarunek – zestaw węży pożarniczych, które z pewnością przyczynią się do jeszcze skuteczniejszego niesienia pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Warto również podkreślić, że Ochotnicza Straż Pożarna w Modliborzycach nie tylko dba o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także odgrywa ważną rolę w integracji społeczności lokalnej. Organizacja ta jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale i nośnikiem wartości kulturowych, które jednoczą mieszkańców wokół wspólnych celów i działań.


Wg inf z: Powiat Inowrocławski