Pierwszaki oficjalnie przyjęte do Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu - uroczyste pasowanie

Uczniowie pierwszych klas zostali wprowadzeni do szkolnej społeczności podczas barwnej uroczystości w SP nr 6. Śpiewy, tańce i ślubowanie przy wielkim ołówku podkreśliły wagę chwili dla dzieci, rodziców i władz miasta.
- Zobacz jak Inowrocław wita nowych uczniów
- Przeżyj pasowanie z prezydentem i przedstawicielem oświaty
- Weź ze sobą pamięć o pierwszym dniu w szkole
Zobacz jak Inowrocław wita nowych uczniów
W sali Szkoły Podstawowej nr 6 panowała podniosła, ale radosna atmosfera. Pierwszoklasiści zaprezentowali krótkie programy artystyczne — śpiewali, tańczyli i recytowali wiersze — a występy były nagradzane brawami rodziców i nauczycieli. Dzień ten miał charakter symbolicznego przyjęcia do szkolnej wspólnoty i dla wielu rodzin stał się jednym z ważniejszych momentów we wczesnej edukacji ich dzieci.
Przeżyj pasowanie z prezydentem i przedstawicielem oświaty
Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem dokonane przez Prezydenta Miasta Inowrocław Arkadiusza Fajoka. W wydarzeniu uczestniczył również Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Jarosław Bosiacki, co podkreśliło formalny i samorządowy charakter wydarzenia. Dla pierwszaków akt pasowania był symbolicznym potwierdzeniem wejścia w szkolne obowiązki i prawa.
Weź ze sobą pamięć o pierwszym dniu w szkole
Podczas ślubowania dzieci zobowiązały się m.in. do dbania o dobre imię szkoły, sumiennej nauki i pomagania słabszym, a także do szanowania nauczycieli — to wartości, które mają towarzyszyć im w kolejnych latach nauki. Ten dzień, pełen emocji i pamiątkowych momentów, na długo pozostanie w pamięci uczniów i ich rodzin, a szkoła zyskała nowych, dumnych członków.
na podstawie: UM Inowrocław.
Autor: krystian