Seniorzy z Inowrocławia nagrają spoty o bezpiecznym poruszaniu się po drogach

W Inowrocławiu startuje niecodzienny konkurs dla osób starszych — ma powstać krótki film, który pokaże, jak unikać niebezpieczeństw na ulicy. Organizatorzy liczą na pomysły z klubów, domów dziennego pobytu i organizacji senioralnych.
- Powiat Inowrocławski i Komenda Powiatowa Policji jako organizatorzy
- Zasady i terminy zgłoszeń w Inowrocławiu
Powiat Inowrocławski i Komenda Powiatowa Policji jako organizatorzy
Inicjatywę wspólnie prowadzą Powiat Inowrocławski oraz Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu. Celem jest zwiększenie uwagi wobec zagrożeń drogowych — zarówno tych oczywistych, jak i mniej widocznych. Konkurs ma skłonić do rozmów o nawykach, które mogą zapobiegać wypadkom.
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska. Do udziału zapraszane są placówki skupiające seniorów: klubów, domów dziennego pobytu oraz innych instytucji i organizacji działających na rzecz osób starszych.
Zasady i terminy zgłoszeń w Inowrocławiu
Zadaniem uczestników jest przygotowanie krótkiego spotu filmowego pokazującego prawidłowe zachowania na drodze i sygnalizującego, czego należy unikać. Organizatorzy proszą o kreatywne, zrozumiałe i bezpieczne formy przekazu skierowane do rówieśników.
Placówki mogą zgłaszać chęć udziału do dnia 16 października. Gotowe prace należy przesłać najpóźniej do 31 października — szczegóły dotyczące regulaminu, wymagań technicznych i sposobu przesyłania materiałów znajdują się w dokumentach konkursowych udostępnionych przez organizatorów.
Informację o konkursie przekazała asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.
na podstawie: Policja Inowrocław.
Autor: krystian