Mikołajki w Piaskach - dziecięcy gwar i świąteczne uśmiechy na świetlicy

1 min czytania
Mikołajki w Piaskach - dziecięcy gwar i świąteczne uśmiechy na świetlicy

Śmiech i biega­jące po sali dzieci wypełniły tego dnia świetlicę w Piaskach — choinkowe dekoracje, drobne upominki i radosna atmosfera. W oczach najmłodszych widać było podekscytowanie, a dorosłych satysfakcja z dobrze przygotowanej zabawy. Zdjęcia z wydarzenia pokazują, że Mikołajki w sołectwie stały się prawdziwym świątecznym spotkaniem sąsiedzkim.

Mikołajkowe spotkanie odbyło się w Sołectwie Piaski w Gminie Kruszwica i było organizowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Wsparcie finansowe i organizacyjne zapewnił Powiat Inowrocławski, co pozwoliło przygotować atrakcyjny program i upominki. Organizatorzy, czyli Rada Sołectwa Piaski, publicznie podziękowali Staroście — Wiesławie Pawłowskiej — za pomoc przy realizacji imprezy.

“Dzięki Pani życzliwości, otwartości i wsparciu mogliśmy stworzyć wyjątkowe wydarzenie, które przyniosło najmłodszym wiele radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń”

  • Danuta Kwiecińska, sołtys, w imieniu Rady Sołectwa Piaski

Takie inicjatywy pokazują, jak ważna jest współpraca samorządów szczebla gminnego i powiatowego przy organizacji lokalnych wydarzeń. Dla rodziców i opiekunów to też praktyczna informacja — gdy gminy i powiaty angażują się w programy dla dzieci, łatwiej liczyć na dobrze przygotowane atrakcje i bezpieczną opiekę podczas zabawy.

na podstawie: Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Autor: krystian