Inowrocław - dzieci uczą seniorów, jak nie dać się oszustom

2 min czytania
Inowrocław - dzieci uczą seniorów, jak nie dać się oszustom

FOT. KPP w Inowrocławiu

Widok: uczniowie z kamerami i telefonami przygotowują krótkie nagrania, by ostrzec dziadków przed wyłudzeniami. Inowrocławska Policja zachęca szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskim konkursie w ramach kampanii #ZnamTeNumery. To lokalny impuls do rozmów o bezpieczeństwie międzypokoleniowym.

Jak podaje Policja:

Inowrocławska Policja zachęca do udziału w konkursie edukacyjnym dla uczniów szkół podstawowych w ramach kampanii społecznej #ZnamTeNumery pod nazwą „Dzieci kontra oszuści! Najmłodsi uczą seniorów, jak nie dać się nabrać”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Organizatorem ogólnopolskiej odsłony jest Komenda Główna Policji przy współpracy z Telewizją Puls, wsparciu Fundacji TV Puls „Pod Dębem” oraz twórcami i aktorami serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Lokalnie akcję promuje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, która apeluje o zaangażowanie szkół, nauczycieli i rodziców.

Jak podaje Policja:

Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z oszustwami oraz zachęcenie do rozmów o bezpieczeństwie w rodzinie.

Uczniowie mają przygotować krótkie materiały wideo lub zdjęcia, które pokażą, jak ostrzegać rodziców i dziadków przed metodami wyłudzeń i jak reagować na próby naciągnięcia. Policja liczy, że aktywność młodszych pokoleń ułatwi dotarcie z prostą radą tam, gdzie bywają luki informacyjne.

Jak podaje Policja:

Szczegółowe informacje o konkursie oraz zasadach udziału dostępne są na stronie Policji oraz na www.znamtenumery.pl

Dzieci mają stać się pierwszą linią obrony przed oszustami - pomysł chwytliwy, który może przynieść efekt, ale wymaga realnego wsparcia dorosłych i systemowej edukacji.

na podstawie: KPP w Inowrocławiu.

Autor: krystian