Seniorzy i uczniowie w Inowrocławiu usłyszeli, jak oszuści wyłudzają pieniądze

Seniorzy i uczniowie w Inowrocławiu usłyszeli, jak oszuści wyłudzają pieniądze

FOT. KPP w Inowrocławiu

Policjantki z Bydgoszczy i Inowrocławia wraz z przedstawicielem PKO Banku Polskiego spotkali się z seniorami oraz młodzieżą, by ostrzec ich przed cyberoszustwami. Rozmowy w Domu Dziennego Pobytu i w liceum w Inowrocławiu dotyczyły sposobów działania przestępców, prób wyłudzeń i bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej. Uczestnicy usłyszeli też, dlaczego pod presją czasu i emocji łatwo stracić czujność.

20 maja 2025 roku st. asp. Zofia Wrzeszcz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy , wspólnie z asp. szt. Izabelą Lewicką-Waszak i mł. asp. Kamilą Walicką z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu oraz Błażejem Gajewskim z PKO Banku Polskiego, spotkali się z seniorami Domu Dziennego Pobytu i młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Inowrocławiu.

Jak podaje Policja, podczas spotkań uczestnicy poznali mechanizmy działania cyberprzestępców. Mundurowe i przedstawiciel banku tłumaczyli, jak rozpoznać próbę oszustwa, dlaczego nie wolno działać pod wpływem emocji ani presji czasu oraz jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej i telefonu.

Ważnym elementem rozmów były przykłady z praktyki. Zarówno młodzież, jak i seniorzy pytali o cyberzagrożenia i dzielili się własnymi doświadczeniami. Takie spotkania pokazują, że w starciu z oszustem największą przewagę daje spokój, a nie pośpiech - i właśnie na tym najczęściej potykają się ofiary.

na podstawie: Policja Inowrocław.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Inowrocławiu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.