Poranny blitz policji w Inowrocławiu - czterech kierowców wpadło po alkoholu

Poranny blitz policji w Inowrocławiu - czterech kierowców wpadło po alkoholu

FOT. Policja Inowrocław

Na drogach powiatu inowrocławskiego policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy wsiedli za kółko po alkoholu. Podczas akcji „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze zbadali łącznie 1453 kierowców i tylko w czterech przypadkach wynik okazał się alarmujący. W Inowrocławiu padł też rekordzista - kierowca Skody miał 1,8 promila.

Akcja ruszyła 15 czerwca i objęła wzmożone kontrole trzeźwości prowadzone przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. W zdecydowanej większości przebadani kierowcy byli trzeźwi, ale cztery osoby nie powinny w ogóle wsiadać za kierownicę. Trzech kierujących było w stanie nietrzeźwości, a jeden po spożyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali prawa jazdy wszystkim czterem kierującym. Najwięcej alkoholu w organizmie miał mężczyzna zatrzymany w Inowrocławiu. Jechał Skodą, a badanie wykazało 1,8 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności - wynika to z Kodeksu karnego. W przypadku jazdy po spożyciu alkoholu ustawodawca przewidział grzywnę do 2500 zł.

Policja przypomina:

„Pamiętajmy, że już nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na refleks kierowcy i stanowi zagrożenie na drodze.”

To pokazuje, że nawet krótka poranna kontrola potrafi wyłapać kierowców, którzy zlekceważyli podstawową zasadę bezpieczeństwa. 1453 przebadane osoby i tylko cztery zatrzymane auta - to dobry wynik dla policji, ale jednocześnie bardzo niebezpieczny sygnał, że alkohol wciąż zbyt łatwo trafia za kierownicę.

na podstawie: KPP w Inowrocławiu.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Inowrocław). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.