Spotkanie autorskie: Igor Tuleya i Jacek Dubois w Inowrocławiu

Dwoje wyrazistych prawników, szczera rozmowa i książka, która nie sili się na patos — brzmi jak wieczór, który warto odwiedzić. Wpadnij posłuchać, jak opowiadają o sprawiedliwości, zawodowych dylematach i tym, co zostaje po wyroku.
Szczegóły wydarzenia — Spotkanie autorskie Tuleya i Dubois
- Data i godzina: 10 stycznia 2026 (sobota), godz. 17:00
- Miejsce: Salt House, ul. Rąbińska 1, Inowrocław
- Wstęp: wolny
- Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki Mogłem milczeć.
(Wydarzenie w centrum miasta — miejsce dobrze znane mieszkańcom Inowrocławia.)
O czym będzie spotkanie
Rozmowa wokół książki Mogłem milczeć to długi wywiad z Igorem Tuleyą i Jackiem Dubois prowadzony przez Annę Matusiak. To opowieść o zawodowych wyborach, granicach lojalności wobec prawa i o samotności, która czasem przychodzi po ogłoszeniu wyroku. Bez akademickiego tonu, z poczuciem humoru i dystansem, ale i z poważnym namysłem nad tym, czym jest odpowiedzialność i odwaga.
Kto wystąpi i dla kogo to będzie interesujące
- Igor Tuleya – sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie od 2010 r., popularyzator prawa, zaangażowany w środowisko sędziowskie; laureat nagród za obronę wolności słowa.
- Jacek Dubois – adwokat specjalizujący się w prawie karnym i ochronie dóbr osobistych, były sędzia Trybunału Stanu, publicysta i autor książek.
Dla kogo? Dla osób ciekawych mechanizmów wymiaru sprawiedliwości, ale też tych, którzy chcą usłyszeć ludzkie historie o wartościach i dylematach — nie tylko dla prawników. Można się spodziewać osobistych anegdot, spojrzeń zza kulis sali sądowej i rozmowy o Polsce dziś.
Ostatnie Artykuły

Syreny alarmowe zabrzmią w Inowrocławiu. To ćwiczenia

Dąb Jana Kasprowicza ma nowe oznaczenie. Zmiana w Parku Solankowym

Hulajnogi i sportowe emocje. Scootive On Tour przyjedzie do Inowrocławia

Nowe ognisko ASF w regionie. Hodowcy świń dostali jasne zalecenia

Ponad 1200 uczniów zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych

Ulica Ustronie po remoncie. Zakres prac był większy niż sama jezdnia

Nowa sygnalizacja w centrum Inowrocławia. Skrzyżowanie przechodzi zmianę

Ponad 2400 kontroli w powiecie inowrocławskim. Trzech kierowców z alkoholem

Wieczorny bieg w Inowrocławiu przyniesie utrudnienia na drogach

Raz, Dwa, Trzy wraca do Inowrocławia. Jubileusz na żywo

Które trasy motocyklowe w kujawsko-pomorskim zapewnią spokojną jazdę wśród malowniczych krajobrazów?

Joga na trawie w Inowrocławiu. Pięć bezpłatnych spotkań

Rzadkie obrazy Wyspiańskiego trafiły do Inowrocławia. Kolekcja ma wyjątkową historię

Prawie 1,5 promila za sterem łodzi na Gople. Policja przerwała rejs
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Józefa w Inowrocławiu - msze, kancelaria, kontakt
- Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu - kontakt, godziny, pomoc terapeutyczna
- Zakład Robót Publicznych w Inowrocławiu - kontakt, godziny, Strefa Płatnego Parkowania
- Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu - kontakt, filie, karta i zasady wypożyczeń
- Komisariat Policji w Gniewkowie - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Inowrocławiu - kontakt, godziny, cennik badań i zgłoszenia chorób zakaźnych
