W Inowrocławiu rozegrano kolejne Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców i Dziewcząt.

W tegorocznych mistrzostwach rywalizowało ze sobą 7 szkół podstawowych naszego powiatu. Cała ekipa bierze udział w 4 konkurencjach lekkoatletycznych: 60m, 600m dz/1000m chł,  skok w dal lub wzwyż do wyboru i rzut piłeczką palantową.

Najlepsze wyniki indywidualne uzyskała Marta Bednarek  z Tuczna, która wygrała w 3 konkurencjach indywidualnych zdobywając w sumie 290 pkt. - uzyskała 8,6 s w biegu na 60 m, skoczyła w dal 4,65 m oraz zwyciężyła z czasem 2.06,8 w biegu na 600 m.
W  kategorii chłopców zwyciężyła  ekipa z popularnej Szóstki Inowrocław z wynikiem 793 pkt., natomiast wśród dziewcząt niepokonana okazała się ekipa z Tuczna - 989 pkt.

Zespoły dziewcząt i chłopców z tych szkół awansowały do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 29 maja w Inowrocławiu. Drugie miejsce w kategorii chłopców wywalczyli zawodnicy ze Złotnik Kujawskich (763 pkt.), trzecia była ekipa Pakości (szkoła im. Powstańców Wlkp.) - 757 pkt.

Natomiast wśród dziewcząt kolejne miejsca zajęły reprezentantki Rojewa - 948 pkt. i Złotnik Kujawskich - 840 pkt.

Ponadto w rywalizacji wzięły udział zespoły z Woli Wapowskiej, Gniewkówca i Pakości (im. E.Estkowskiego).

Jak zwykle najlepsze ekipy zostały nagrodzone  pucharami i upominkami, które ufundowała starosta Wiesława Pawłowska.