Policja Inowrocław: Rowerzyści” - akcja policji w powiecie
W ramach wojewódzkich działań Rowerzyści” policjanci wydziału ruchu drogowego inowrocławskiej komendy wczoraj (26.08.) sprawdzali znajomość przepisów ruchu drogowego przez kierujących jednośladami w powiecie. Nadal jazda w miejscach niedozwolonych była najczęstszym popełnianym przez nich błędem.
Mundurowi poddali kontroli 47 rowerzystów, spośród których 34 jechało wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych, pozostali popełnili inne wykroczenia. Na szczęście tym razem obyło się bez kar za jazdę po pijaku”. Wobec jednego z użytkowników dróg prowadzone będzie dalsze postępowanie, a interwencje wobec 38 osób zakończyły się pouczeniami. Policjanci nie zapomnieli również o podkreślaniu roli odblasków i zachowaniu czujności podczas korzystaniu z dróg.
Warto podkreślić, że takich akcji policji możemy się spodziewać cyklicznie, więc warto powtórzyć sobie przepisy zanim wsiądziemy na rower.
st. asp. Justyna Piątkowska
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/118626,Rowerzysci-akcja-policji-w-powiecie.html
Autor: krystian