Modne krzesła barowe w stylu loft – co kupić?

Styl loft, czyli styl przemysłowy lub industrialny, jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych we wnętrzach. Gdy chcesz zastosować go w kuchni lub w aneksie kuchennym, nie zapominaj o dobraniu odpowiednich krzeseł barowych wpisujących się w założenia stylu loft. Co kupić? Poznaj nasze propozycje!

Czym charakteryzują się hokery loft?

Wysokie krzesła barowe, które określane są także jako hokery, są rodzajem krzeseł na wysokich nóżkach. Dzięki temu mogą być one dostawione do blatów, które położone są wyżej w stosunku do zwykłego stołu.

Hokery można obecnie zakupić w wielu wariantach, dzięki czemu mogą być one dobrane do różnorodnych aranżacji, w tym także tych industrialnych. Jaki hoker sprawdzi się wtedy najlepiej?

Najczęściej krzesła barowe w stylu loft są wykonane z połączenia dwóch materiałów – metalu oraz drewna. Wyróżniają się prostą formą, ale są jednocześnie funkcjonalne i efektowne, dlatego mogą stanowić niebanalne uzupełnienie wnętrza.

Jakie hokery loftowe są teraz najpopularniejsze? Poznaj modele, które idealnie sprawdzą się w kuchni lub w aneksie kuchennym urządzonym w tym właśnie stylu!

Hokery loft z czarną podstawą i drewnem litym

Najczęściej kupowane krzesła barowe w stylu loft to te, które łączą w sobie dwa materiały – metal malowany proszkowo na kolor czarny oraz drewno lite albo jego imitacja. Tego typu krzesła najczęściej mają też niebanalny kształt, na przykład ich podstawa układa się w geometryczną formę.

Takie hokery oferowane są w wariantach bez oparcia oraz z oparciem, dlatego można dobrać je do własnych potrzeb pod kątem ich komfortu i wyglądu.

Hokery loft z emaliowanego metalu

Druga propozycja to hokery powstające z emaliowanego metalu, na przykład malowanego na kolor czarny albo szary. Takie krzesła mają najczęściej prostą formę, ale dostępne są także modele z drewnianymi siedziskami.

Emaliowane hokery świetnie wpisują się w industrialne tradycje i można dobrać je do wielu wnętrz – nie tylko tych loftowych, ale również nowoczesnych, skandynawskich, dlatego są one kupowane bardzo często.

Hokery z obrotowym siedziskiem

We wnętrzach w stylu loft może sprawdzić się także hoker z obrotową podstawą. Tego typu hokery wyposażone są w okrągłe siedziska, które wkręcane są na zasadzie śruby w podstawę. Tego typu modele wykonuje się z metalu lub z drewna.

Obrotowe hokery wyglądają bardzo efektownie i świetnie sprawdzają się we wnętrzach o industrialnym charakterze. Dodatkowym atutem jest możliwość regulowania wysokości siedziska, by dopasować je do swoich potrzeb.