Rzeczy, na które muszą zwrócić uwagę początkujący przedsiębiorcy

Jak każdy globalny wstrząs, COVID-19 na nowo definiuje sposób prowadzenia działalności gospodarczej, a dla początkujących przedsiębiorców pojawiają się możliwości podjęcia wyzwań związanych z nowym środowiskiem, w którym się znajdujemy. Początki mogą być trudne, ale dla tych, którzy chcą wykonać skok i założyć własną firmę, przygotowaliśmy listę wskazówek dla początkujących przedsiębiorców oraz kilka rzeczy, które należy rozważyć, aby po skoku mieć przewagę w postaci miękkiego lądowania.

Co to jest startup?

Startup to po prostu nowo powstający biznes. Ale jest duch przedsiębiorczości dołączony do terminu "startup" i są one powszechnie uważane za możliwości biznesowych opartych na domu, które są adaptacyjne, szybko rosnące i finansowane przez siebie.

Dotychczasowa dekada była świadkiem gorączki startupów, która ogarnęła Wielką Brytanię. Według Start Up Britain, w roku 2019/2019 założono ponad 600 000 startupów, co daje średnio około 1800 nowych firm dziennie! Te firmy są kluczowe dla brytyjskiej gospodarki i będą nadal tak postępować w przyszłości.

Stwórz biznesplan

Jak mówi przysłowie, jeśli nie planujesz, to planujesz porażkę. Sporządź zwięzły i jasny biznesplan i uwzględnij w nim takie punkty jak prognozy sprzedaży, identyfikację konkurencji i zarys tego, jak będą wydawane Twoje pieniądze. Szablony biznesowe są świetne do tego kroku, jeśli nie jesteś pewien od czego zacząć.

Twój biznesplan powinien również uwzględniać ewentualności operacyjne. Jak widzieliśmy w przypadku pandemii koronawirusów, firmy, które nie były w stanie przestawić się na pracę zdalną, miały duże problemy. Nie warto zapominać, że biznesplany mają służyć jako przewodnik, a nie biblia, a umiejętność dostosowania się do nagłych zmian warunkowych ma kluczowe znaczenie. W rzeczywistości, jedną z głównych zalet przedsiębiorczości jest zdolność do podejmowania decyzji i zmian w locie.

Praca zdalna pomaga startupom

Na początku działalności przepływ gotówki jest najważniejszy, więc zapomnij o marnowaniu cennych zasobów na wynajmowanie biura. Nawet duże korporacje rezygnują z przestrzeni biurowej, aby zaoszczędzić pieniądze, a Ty powinieneś zminimalizować swoje koszty, trzymając się pracy zdalnej tak długo, jak tylko możesz.

Oczywiście, aby móc efektywnie prowadzić biznes z domu, będziesz potrzebował odpowiednich narzędzi. Zawsze warto stworzyć dla siebie przestrzeń biurową i oddzielić sprawy służbowe od prywatnych. Kompleksowy system telefoniczny dla firm jest kluczowy dla zapewnienia, że nie przegapisz okazji biznesowych, ponieważ możesz dodać wiele linii, uzyskać wirtualną pomoc, gdy jej potrzebujesz, i odbierać połączenia z dowolnego urządzenia.

Śledź swoje finanse

Ważne jest, aby dobrze śledzić swój status finansowy i dokonywać regularnych projekcji. Jeśli zainwestowałeś własne pieniądze, jak długo możesz działać, zanim będziesz musiał zacząć przynosić zyski? Jeśli w prognozach dotyczących tego, jak długo wystarczą fundusze, zanim firma zacznie przynosić zyski, pojawia się wyraźna luka, należy odpowiednio wcześnie zwrócić się do potencjalnych inwestorów i kredytodawców.

Nie wykluczaj również finansowania wspieranego przez rząd. Zbadaj wiele usług inkubatorów przedsiębiorczości, które mogą Ci doradzić, a niektóre z nich oferują również wsparcie finansowe. Jednakże, będziesz potrzebował solidnych ksiąg rachunkowych do wszelkich napędów finansowania lub wniosków, więc śledzenie finansów powinno być na szczycie listy priorytetów od samego początku.