Licytacje, koncerty, pokazy tańca, wydarzenia sportowe i wiele więcej odbędzie się w Inowrocławiu podczas 30. Finału WOŚP. Kolejny raz Miasto Inowrocław zagra wyjątkowo i kolorowo dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze Fundacji grają dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Podczas najbliższego Finału, 30 stycznia 2022 roku, w sztabie Kujawskiego Centrum Kultury jest aż 200 wolontariuszy! Każdy z nich – wyposażony w identyfikator, puszkę, orkiestrowe serduszka i maseczkę zasłaniającą nos i usta – będzie kwestować na ulicach Inowrocławia. Jak zawsze, oprócz tradycyjnego kwestowania, Sztab #5467 zaprasza do udziału w dodatkowych wydarzeniach realizowanych w całym mieście.

Do udziału w jubileuszowym Finale zgłosili się, jak zawsze, liczni darczyńcy oraz właściciele miejskich przedsiębiorstw i prywatnych firm. Dzięki temu orkiestrowe serduszka będą pojawiać się w naszym mieście już od piątku, 28 stycznia. Tego dnia w godz. 16.00-20.00, Studio Tańca Adama Borzęckiego zaprasza do sali przy ul. Wojska Polskiego 2 na Maraton Dance&Fitness. Udział będzie możliwy po przekazaniu datku do puszki WOŚP.

Następnego dnia, czyli w sobotę 29 stycznia Finał WOŚP wesprze Galeria Solna. W godz. 12.00-16.00 odbędą się koncerty muzyczne, pokazy taneczne oraz licytacje na rzecz Fundacji. Wystąpią m.in.: KasjaN (finalista The Voice of Poland) oraz Michał „Gęsik” Gęsikowski.

W dniu Finału, w niedzielę 30 stycznia już o 9.00 będzie można wziąć udział w Turnieju Siatkówki w Hala Widowiskowo-Sportowa przy al. Niepodległości 4. Nieco później, w godz. 11.00-12.00 na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków odbędzie się Wielkie Bieganie. Wydarzenia Ośrodka Sportu i Rekreacji dostępne będą bezpłatnie.

Także w niedzielę od godz. 12.00, Kujawskie Centrum Tenisowe MASTERS przy ul. Szymborskiej 147 zaprasza na Turniej Deblowy pod nazwą „Wspieramy Wielką Orkiestrę”.

Nieco później, o godz. 14.00 gorąca atmosfera przeniesie się z Inowrocławia na dziką plażę w Kruszwicy na 3. urodziny Kruszwickiego Klubu Morsów. W programie znalazły się m.in. morsowanie i licytacje.

Z kolei Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza na koncert w wykonaniu SOPRANO & PIANO, podczas którego usłyszeć będzie można bardzo lubiane przez publiczność arie operetkowe. Koncert odbędzie się 30 stycznia 2022 r. o godzinie 17:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym. Przed rozpoczęciem wydarzenia w holu Biblioteki Głównej zjawią się również wolontariusze, którzy będą zbierać datki do puszek. Bezpłatne wejściówki na koncert będą dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych od 21 stycznia 2022 r.

Z kolei część artystyczna, zaplanowana w godz. 16.00-20.30 odbędzie się, jak zawsze, w Teatrze Miejskim. Na scenie zagrają: Banau, Nocny Stróż, Stara Szkoła i Remiza. Nie zabraknie również licytacji przekazanych fantów, a w foyer zaplanowano atrakcje dla dzieci w postaci warsztatów i zabaw.

Przed teatrem członkowie Rider’s Club Inowrocław będą serwować przybyłym przygotowaną grochówkę z kuchni polowej, a o godz. 20.00 rozbłyśnie „Światełko do nieba” – w górę w kierunku dobrych aniołów popłynie w rytmie muzyki symboliczna wiązka światła wraz z kolorowymi balonami i konfetti.

Dla osób, które chciałyby przekazać datek bez wychodzenia z domu sztab KCK przygotował eSkarbonkę. Wpłat można dokonywać po kliknięciu w link: https://eskarbonka.wosp.org.pl/ya1cp9. Co więcej, licytacje dostępne będą także w formie elektronicznej dzięki aukcjom w serwisie allegro.pl (https://allegro.pl/uzytkownik/KCKino).

Finał WOŚP to dzień pełen radości, optymizmu i ogromnej satysfakcji. Serce Orkiestry każdego roku jest coraz większe, a cel – zawsze szczytny. Bądźmy razem 30 stycznia podczas jubileuszowej 30. edycji tego Święta – zagrajmy jeszcze głośniej i mocniej niż do tej pory!