Ozonowanie - skuteczna metoda dezynfekcji bez użycia chemii

Ozonowanie jest metodą bardzo skuteczną i z powodzeniem wybieraną przez klientów indywidualnych, firmy oraz duże zakłady przemysłowe. Zarówno ozonowanie pomieszczeń jak i ozonowanie samochodu jest działaniem z poszanowaniem wszelkich zasad ekologii, ponieważ nie wykorzystuje środków chemicznych. 

Ozonowanie - co daje?

Dzięki procesowi ozonowania w prosty, bezpieczny i w pełni ekologiczny sposób zapewnione zostanie zdezynfekowanie pomieszczeń i samochodu z równoczesnym uwzględnieniem miejsc bardzo trudno dostępnych. Z obszaru objętego dezynfekcją z wykorzystaniem tej metody znikną wszelkie bakterie, wirusy, drobnoustroje chorobotwórcze, grzyby i roztocza. Woda poddana ozonowaniu zyska bardziej przejrzystą barwę, lepszy smak oraz jakość mikrobiologiczną, a z żywności wyeliminowane zostaną pestycydy, zarazki przy jednoczesnej dezaktywacji użytych antybiotyków. To co również z pewnością po ozonowaniu pozostanie to skuteczne odświeżenie i usunięcie wszystkich przykrych zapachów - bez efektu zaledwie ich maskowania.

Ozonowanie pomieszczeń i ozonowanie samochodu - dla kogo?

Za zabieg ozonowania pomieszczeń z pewnością podziękują osoby dotknięte alergią na pleśnie oraz roztocza kurzu domowego i osoby dotknięte obniżoną odpornością. Obecność pleśni stanowi czynnik toksyczny dla człowieka, alergeny zaś w dłuższej perspektywie czasowej prowadzić mogą do wywołania objawów i schorzeń takich jak uporczywe migreny, reumatyzm czy neurozy - od tego właśnie ozonowanie nas uchroni. Zabieg ten zapewnia poprawienie jakości spożywanych owoców, warzyw oraz pozostałej żywności, co w korzystny sposób wpływa na stan zdrowia człowieka.

Ozonowanie auta okaże się niezwykle przydatne osobom, które są palaczami, przewożą w samochodzie żywność lub zwierzęta albo zapomniały o regularnym odgrzybianiu klimatyzacji. Oddziaływanie ozonem zapewni powiew świeżości oraz pozbycie się niemiłych woni, w tym również tych pochodzenia sztucznego - jak ciężkie, duszące zapachy, które generowane mogą być przez lakiery i farby.