Kryminalni z Inowrocławia wyjaśniali sprawę rozboju na mężczyźnie. Został okradziony z telefonu i dokumentów. Policjanci ustalili dwóch, którzy są w rozbój zamieszani. Jeden już wpadł w ręce mundurowych.

Wczoraj (31.05.23) policjanci wydziału kryminalnego doprowadzili do prokuratury i sądu 41-letniego mężczyznę. On jak i jego kompan, którego policjanci nadal poszukują, odpowiedzą za przestępstwo rozboju.

Do zdarzenia doszło w połowie maja w nocy na jednej z ulic miasta. Wówczas dwaj mężczyźni zaczepili przypadkowego przechodnia. Wciągnęli go do bramy, krępowali ręce do tyłu, doprowadzili do stanu bezbronności. Zabrali mu telefon, dokumenty i zastraszyli go.

Gdy o sprawie zostali powiadomieni policjanci z Inowrocławia, w działania wykrywcze włączył się dzielnicowy. Ustalił rysopis jednego z napastników i namierzył miejsce jego pobytu. Zatrzymali go kryminalni i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Zatrzymany 41-latek usłyszał zarzut rozboju i na wniosek policji oraz prokuratury, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara więzienia do 12 lat.

Drugiego z napastników również policjanci już ustalili. Zapewne niebawem zostanie zatrzymany.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu