Policja Inowrocław: Podziękowania dla inowrocławskich kryminalnych
Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją prowadzili sprawę dotyczącą przywłaszczenia mienia. Przedmiotem przestępstwa była koparka warta 150 000 złotych. Mając wiedzę o osobie zamieszanej w sprawę, kryminalni tak długo drążyli temat, dopóki nie natrafili na miejsce ukrycia sprzętu. Za swoją dociekliwość i wkład pracy otrzymali podziękowania od jednej z wrocławskich firm.
Sprawa ma swój początek w marcu tego roku kiedy to inowrocławska policja otrzymała zgłoszenie o przywłaszczeniu sprzętu. Ze wstępnej wiedzy wynikało, że jedna z firm na terenie gminy Inowrocław na podstawie umowy leasingowej weszła w posiadanie powierzonego mienia - koparki wartej 150 000 złotych. Problem polegał na tym, że gdy zmieniła się sytuacja kadrowa i firmą zaczęła zarządzać inna osoba, była trudność w odzyskaniu mienia i spłatach rat.
Policjanci ustalili i rozliczyli” w lipcu do sprawy 40-letnią kobietę, która usłyszała zarzut przywłaszczenia mienia. Jednak nie było śladu po koparce. Wiadome było, że została ona skrzętnie ukryta.
Choć koparka to nie przysłowiowa szpilka, to jakby się rozpłynęła. Determinacja i skrupulatna praca policjantów wspomnianego wydziału, doprowadziła do namierzenia przywłaszczonego mienia. Ważny był też czas, ponieważ były obawy, że koparka może zostać sprzedana na czarno”. Dlatego kryminalni jeszcze w lipcu przystąpili do przeszukania wytypowanego terenu w gminie Gniewkowo. Tam odnaleźli sprzęt. Kobiecie, która usłyszała zarzut grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
Natomiast firma, która odzyskała koparkę, wystosowała pismo z podziękowaniami do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu dla policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.
Podejrzana kobieta odpowie także za przywłaszczenie jeszcze jednej koparki, na szkodę innej firmy. Również ten sprzęt kryminalni odnaleźli i odzyskali.
asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/141205,Podziekowania-dla-inowroclawskich-kryminalnych.html
![]()
Ostatnie Artykuły

Policyjna kontrola nad Gopłem. 48-latka prowadziła rower wodny po alkoholu

Awanse, medale i wojskowa defilada. Uroczystość w Inowrocławiu

W Inowrocławiu książka naprawdę może otulać - spotkanie dla dzieci

Inowrocław ostrzega przed oszustami. AI uwiarygadnia fałszywe inwestycje

Sygnalizacja przy sądzie w Inowrocławiu ruszy w piątek

20 cudzoziemców zatrzymanych podczas kontroli w Gniewkowie i Ciechocinku

Dożywotni zakaz nie zatrzymał 35-latka. Wpadł za kierownicą

Awaria prądu objęła Inowrocław i okolice. Jest termin usunięcia

Psy, wiedza i pomoc dla schroniska. Co wydarzy się w Inowrocławiu

Żniwa w powiecie inowrocławskim. Policja ostrzega przed chwilą nieuwagi

Potrącenie pieszego na ulicy Laubitza. Jedna osoba poszkodowana

138 przekroczeń prędkości w powiecie inowrocławskim. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy

Kontrole na Gople. Cztery mandaty, w tym za skuter bez uprawnień

Samorządowcy walczą o drogi ekspresowe dla całego powiatu
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Inowrocławiu - kursy, uprawnienia, zapisy
- Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu - kontakt, wydziały, godziny
- Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy - kontakt, oddziały, zgłaszanie awarii
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Kruszwicy - kontakt, adres, godziny
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy - Oddział w Inowrocławiu
- Apteki Dąbrowa Biskupia, powiat inowrocławski - adresy, telefony, godziny otwarcia
