Jak typować sporty zimowe?

Sukcesy Adama Małysza oraz Justyny Kowalczyk z pierwszej dekady XXI wieku sprawiły, że Polacy pokochali sporty zimowe. Obecnie, pomimo słabszych wyników na arenie międzynarodowej, wielu z nas nadal śledzi poczynania sportowców. Zimowe dyscypliny można również obstawiać w zakładach bukmacherskich. W jaki sposób to robić? Podpowiadamy!

Jak obstawiać skoki narciarskie?

Każda dyscyplina ma swoją specyfikę, dlatego też rodzaje proponowanych zakładów są dostosowane do charakterystyki danego sportu. Nie inaczej jest w przypadku skoków narciarskich, gdzie możemy spotkać kilka typów zakładów. Podstawową formą jest oczywiście wytypowanie zwycięzcy danego konkursu lub tego, czy konkretny zawodnik stanie na podium, znajdzie się w TOP 6 lub czy awansuje do drugiej serii.

Coraz większą popularnością cieszą się także typy bukmacherskie H2H. Jest to zestawienie dwóch skoczków o podobnym potencjale. Naszym zadaniem jest obstawić, który z nich uzyska lepszy rezultat w konkursie. Bukmacherzy oferują także wiele innych zakładów. Możemy np. typować zwycięzcę konkretnego turnieju lub całego cyklu Pucharu Świata.

Jak typować biathlon?

Typowanie biathlonu jest nieco podobne do skoków narciarskich. Tutaj również mamy do czynienia z zakładami długoterminowymi jak np. zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tego rodzaju zakłady pojawiają się już przed startem sezonu, jednak nie warto obstawiać tak wcześnie, ponieważ jest to loteria. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest poczekać i rozeznać się w formie poszczególnych zawodników.

Innym typem zakładów są krótkoterminowe. Są one znacznie łatwiejsze do wytypowania. Podobnie, jak w przypadku skoków, mamy tutaj możliwość obstawiania zwycięzcy konkretnych zawodów. Nieco prościej jest jednak wytypować czy dany zawodnik znajdzie się w TOP 3. Tutaj również mamy do czynienia z zakładami H2H, które zestawiają ze sobą różnych zawodników.

Czym kierować się przy typowaniu sportów zimowych?

Fundamentalną zasadą typowania jakiegokolwiek sportu jest niekierowanie się osobistymi sympatiami. Zakłady bukmacherskie nie opierają się na wspieraniu swoich idoli, a na chłodnej analizie, która pozwoli przewidzieć, który z zawodników ma większe szanse na odniesienie sukcesu. Jedynie podejście pozbawione osobistych sympatii i sentymentów może nam pomóc w wygraniu zakładu.

Druga kluczowa zasada mówi o tym, że powinniśmy typować jedynie te sporty, na których się znamy. Interesujesz się skokami narciarskimi, ale nigdy nie miałeś do czynienia z biathlonem? Skup się na typowaniu pierwszej z dyscyplin. Wiedza o danym sporcie, zawodnikach oraz dobre rozeznanie w realiach może przybliżyć nas do dobrego typu. Nie warto obstawiać na oślep, nie mając pojęcia o konkretnej dyscyplinie.