Konkurs
W Przedszkolu nr 14 "Muzyczna Kraina" odbył się konkurs plastyczny "Art in English". Wydarzenie skierowane było do 6-letnich dzieci z lokalnych przedszkoli, które miały okazję wykazać się zarówno talentem artystycznym, jak i znajomością języka angielskiego oraz brytyjskiej kultury.
  1. Uczestnicy przygotowali prace związane z symbolami Anglii.
  2. Przedszkolaki zaprezentowały także program artystyczny w języku angielskim.
  3. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a szczególnie wyróżniono trzy prace.
  4. Konkurs wsparły lokalne instytucje i sponsorzy.

Podczas konkursu, dzieci z różnych przedszkoli miały za zadanie stworzyć przestrzenne prace plastyczne, które nawiązywały do symboli Anglii. W ten sposób nie tylko rozwijały swoje zdolności manualne, ale również zdobywały wiedzę o brytyjskiej kulturze.

Weronika Aleksander z Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” zdobyła pierwsze miejsce za wykonanie Królewskiej Korony. Drugie miejsce przyznano Szymonowi Pietrzakowi z Przedszkola nr 4 „Słoneczko” za model wieży zegarowej „Big Ben”. Trzecie miejsce zajęła Antonina Wilk z Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” za przedstawienie wieży „Big Ben” wraz z gwardzistą.

Wyróżnienia otrzymali: Alan Pietrzak z Przedszkola nr 20 „Kujawskie dzieci”, Blanka Brylewska oraz Anna Gralak z Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina”, a także Eliza Piotrowska z Przedszkola nr 2 „U Jasia i Małgosi”. Wszystkie prace można podziwiać w Przedszkolu nr 14.

Konkursowi towarzyszył program artystyczny w języku angielskim pt. „Snow White and the seven dwarfs”, przygotowany przez dzieci z grupy VI. Wydarzenie poprowadziły Izabela Gatzke i Anna Kwayzer.

Organizację konkursu wsparły lokalne instytucje i firmy, w tym Urząd Miasta, wydawnictwo Macmillan Polska, księgarnia językowa Universee Books, szkoła języków obcych Kids & Teens Lingua oraz Cukiernia i Piekarnia Marta, która ufundowała poczęstunek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom doskonałej znajomości symboli i kultury Anglii oraz umiejętności posługiwania się językiem angielskim!


Na podstawie: Urząd Miasta Inowrocławia