Nancy Vieira wystąpi na Ino Classic Festiwal w Teatrze Miejskim 24 października
Już 24 października o godzinie 20:00 w Teatrze Miejskim będziemy świadkami wyjątkowego koncertu w ramach Ino Classic Festiwal. Na scenie wystąpi Nancy Vieira, uznawana za jedną z najważniejszych współczesnych artystek muzyki kabowerdeńskiej.
  1. Koncert Nancy Vieiry odbędzie się 24 października w Teatrze Miejskim.
  2. Wydarzenie jest częścią Ino Classic Festiwal i projektu "Siesta w drodze".
  3. Marcin Kydryński jest dyrektorem artystycznym projektu.
  4. Bilety dostępne są stacjonarnie i online.

„Siesta w drodze” to projekt, którego celem jest prezentacja na żywo artystów znanych z audycji "Pora Siesty" Marcina Kydryńskiego oraz kompilacji Siesta. Jak podkreśla sam Kydryński, ideą tego przedsięwzięcia jest przenikanie się kultur oraz zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów.

Marcin Kydryński, który jest również dyrektorem artystycznym „Siesty w drodze”, opisuje Nancy Vieira jako „najbardziej stylową kontynuatorkę sztuki Cesarii Evory”. W swoim komentarzu dodaje: „Kto sięga głębiej, wie, że jej historia, pochodzenie społeczne a zwłaszcza serdeczna, otwarta osobowość różnią ją od Cesarii”.

Vieira, której rodzice działali w ruchu oporu w Gwinei Bissau, wychowała się w Praia na wyspie Santiago. W wieku czternastu lat przeprowadziła się do Lizbony, gdzie jej ojciec został ambasadorem Wysp Zielonego Przylądka. Jej muzyczna kariera rozwijała się w otoczeniu różnorodnych wpływów kulturowych, co wyraźnie słychać w jej twórczości.

Nowy album Nancy, zatytułowany „Gente” (Ludzie), powstawał niespiesznie i z udziałem mistrzów z różnych muzycznych kultur, w tym z Peru, Brazylii, Gwinei Bissau, Kraju Basków, Ukrainy, Cabo Verde oraz Portugalii. Jak mówi Kydryński, „Słowem płyta i koncerty Gente brzmią jak ulice Lizbony. Stubarwnie, wielokulturowo. Jak zawsze w muzyce Nancy dominują zmysłowość, światło, radość i melodie, od których trudno się uwolnić.”

W ramach „Siesty w drodze” występowali już artyści światowej sławy, tacy jak Pat Metheny, Bobby McFerrin & Chick Corea czy Dianne Reeves. Tegoroczna edycja przyniesie nam koncert Nancy Vieiry, który z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Bilety na koncert Nancy Vieiry dostępne są zarówno stacjonarnie w Kujawskim Centrum Kultury i Informacji Turystyczno-Kulturalnej, jak i online. Organizatorami wydarzenia są Kujawskie Centrum Kultury, Miasto oraz 4Music Management & Booking. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Radio Nowy Świat, Jazz Forum oraz JazzSoul.


Wg inf z: UM Inowrocław