Ino Classic Festiwal: Spektakl Pani Pylińska i sekret Chopina w październiku
Październik zapowiada się pełen emocji dla miłośników klasyki. Już 9 października, o godzinie 18:00, w Teatrze Miejskim odbędzie się spektakl "Pani Pylińska i sekret Chopina" w ramach Ino Classic Festiwal. To wydarzenie, które z pewnością na długo zapadnie w pamięć widzów.
  1. Spektakl na podstawie powieści Erica-Emmanuela Schmitta.
  2. Historia młodego studenta i polskiej emigrantki w Paryżu.
  3. Relacje pełne ciepła, humoru i wzruszeń.
  4. Obsada: Joanna Żółkowska, Paulina Holtz, Kacper Kuszewski.

Sztuka "Pani Pylińska i sekret Chopina" oparta jest na autobiograficznej powieści Erica-Emmanuela Schmitta, znanego z bestselleru „Oskar i pani Róża”. To historia młodego studenta, który przypadkiem trafia do ekscentrycznej Pani Pylińskiej, polskiej emigrantki mieszkającej w Paryżu. Dzięki niej odkrywa sens życia, prawdziwą miłość oraz piękno muzyki Chopina.

Spektakl nie tylko opowiada wzruszającą historię, ale również zaprasza widzów do głębszej refleksji nad własnym życiem. Relacja między Erykiem a Panią Pylińską obfituje w ciepło, humor i wzruszenia, co sprawia, że przedstawienie zyskuje na autentyczności i głęboko porusza serca widzów.

W obsadzie znajdziemy znakomitych aktorów, takich jak Joanna Żółkowska, Paulina Holtz lub Dorota Naruszewicz, Kacper Kuszewski oraz Lena Ledoff. Reżyserią spektaklu zajął się Robert Gliński, a scenografia i kostiumy to dzieło Tatiany Kwiatkowskiej.

Spektakl to również opowieść o delikatnym romansie i prawdziwej przyjaźni między Erykiem a Aimée, który kończy się doświadczeniem straty. Aktorzy wykreowali żywe, prawdziwe postacie, które dzięki swojej grze wciągają widzów w niezapomnianą podróż emocjonalną.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia, które z pewnością zainspiruje i poruszy każdego widza. Bilety są już dostępne, a spektakl odbędzie się 9 października o godzinie 18:00 w Teatrze Miejskim. Zapraszamy serdecznie!


Źródło: Urząd Miasta Inowrocławia