Sukces licealistek z Inowrocławia: Konopa na czołowej pozycji w konkursie
Trzy utalentowane uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej wkrótce będą miały szansę na zdobycie tytułów laureata w prestiżowej olimpiadzie!

W miniony weekend odbył się etap okręgowy X Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, w którym doskonale zaprezentowały się Michalina Kubiak, Antonina Wojtkowiak oraz Maria Nawrocka. Ich znakomite wyniki pozwoliły im awansować do finału, gdzie będą rywalizować z najlepszymi uczniami z całego kraju.

Konopniczanki, pod opieką Waldemara Wąśniewskiego, wykazały się imponującą wiedzą z zakresu politologii, praw człowieka oraz współczesnych stosunków międzynarodowych. To ogromny sukces nie tylko dla nich, ale także dla całej szkoły, która kładzie duży nacisk na rozwój intelektualny swoich uczniów.

Finał olimpiady w Warszawie - emocje sięgają zenitu

Uczennice już teraz przygotowują się do wielkiego finału, który odbędzie się w Warszawie. Zmagania te są nie tylko szansą na zdobycie cennych nagród i indeksów na wyższe uczelnie, ale również okazją do wymiany doświadczeń z rówieśnikami z innych części Polski. Wszyscy trzymamy kciuki za nasze zdolne reprezentantki!

Wsparcie dla młodych talentów w regionie

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie to nie tylko konkurs, ale także platforma promująca młode talenty i ich pasje. Dzięki wsparciu nauczycieli oraz lokalnych instytucji edukacyjnych, takie wydarzenia stają się możliwe. Michalina, Antonina i Maria to doskonały przykład tego, jak determinacja i ciężka praca mogą prowadzić do sukcesu.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia dalszych losów naszych olimpijek oraz wspierania ich w nadchodzących zmaganiach. Już wkrótce dowiemy się, kto zdobędzie tytuł laureata!


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu