Policja sprawdza opuszczone budynki - apel o zgłaszanie osób bezdomnych

Na zimowych patrolach inowrocławscy dzielnicowi regularnie sprawdzają opuszczone, nieogrzewane obiekty. Policja apeluje o zgłaszanie miejsc, gdzie mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności - sygnały można przekazywać przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Inowrocławscy dzielnicowi podczas niemal każdej służby odwiedzają miejsca, w których podejrzewają, że mogą przebywać osoby bez stałego schronienia. Funkcjonariusze wchodzą do opuszczonych budynków o prowizorycznym wyglądzie i sprawdzają obecność ludzi.
Siarczyste mrozy zwiększają ryzyko wychłodzenia. Policja podkreśla, że przebywanie na zewnątrz lub w nieogrzewanych pomieszczeniach może prowadzić do groźnych konsekwencji, łącznie ze śmiercią.
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu informuje, że sygnał o osobach w kryzysie bezdomności ze wskazaniem konkretnego miejsca można zaznaczyć na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci weryfikują zgłoszenia i w przypadku potwierdzenia proponują pomoc.
Informację przekazała asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.
na podstawie: KPP w Inowrocławiu.
Ostatnie Artykuły

Biblioteka w Inowrocławiu świętuje dłużej niż sam Tydzień Bibliotek

Biblioteczna Majówka w Inowrocławiu da scenę lokalnym pasjom i muzyce

Motocykle, kaski i alkohol - w Inowrocławiu pokazali, jak łatwo o błąd

Policja i WOPR zabezpieczą Gopło na majówkę - porozumienie już podpisane

Zero ofiar na drogach powiatu inowrocławskiego, ale mandatów nie brakowało

Matura ruszyła w inowrocławskich szkołach. Angielski znów prowadzi

Pamięć i tradycja wybrzmiały w Inowrocławiu i na Kalwarii Pakoskiej

W Inowrocławiu uczczono Konstytucję 3 Maja i przypomniano o wspólnocie

Rodzinna majówka w Solankach. Gry, grill i kwiaty dla uczestników

Przy pomniku w Inowrocławiu oddano hołd ludziom pracy i europejskiej drodze

Nauczycielki z Inowrocławia wróciły z Grecji. Projekt zakończył się w Edessie

Kolorowe kanapki i lekcja zdrowych nawyków w przedszkolu u Jasia i Małgosi

Dwa rozkazy w inowrocławskiej Policji - ważne zmiany od 1 maja

