Piszemy ogłoszenie, czyli jak ułatwić sobie sprzedaż mieszkania w Internecie

Każdemu sprzedającemu mieszkanie zależy, żeby zrobić to szybko i uzyskać dobrą cenę za nieruchomość. Na sprzedaż mieszkania wpływ ma wiele czynników, takich jak stan lokalu, jego lokalizacja, liczba pokoi, czy metraż. Jednak równie ważnym aspektem jest ogłoszenie, które może przyciągnąć lub zniechęcić potencjalnych kupujących. Jak napisać dobre ogłoszenie o sprzedaży mieszkania? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Informacje o mieszkaniu

Najważniejsze w ogłoszeniu są fakty na temat mieszkania. Należy podać dokładną lokalizację, metraż, liczbę pokoi i informacje o rozkładzie poszczególnych pomieszczeń. Warto również wspomnieć o rodzaju budownictwa, w którym znajduje się oferowana nieruchomość, a także kondygnacji, na którym jest zlokalizowana. Jeśli jest winda, balkon, piwnica, czy inne przynależne do mieszkania pomieszczenia, to warto również o nich napisać. Dobrym pomysłem jest zaznaczenie kiedy był przeprowadzany remont, zastosowanych rozwiązaniach np. drzwi antywłamaniowe, otwarta kuchnia. Im więcej informacji - tym lepiej! W ten sposób nie tylko zwiększamy szansę na sprzedać, ale również oszczędzamy czas na rozmowy z osobami, które i tak nie kupią od nas mieszkania, a które zaciekawione ogłoszeniem chciały je zobaczyć.

Sprawdź ranking inwestycji w Toruniu

Wyposażenie mieszkania

W ogłoszeniu należy dokładnie opisać, co zostaje w mieszkaniu. Mogą to być meble wypoczynkowe w pokoju dziennym, wyposażenie łazienki, czy meble kuchenne. Dodatkowym atutem mogą być duże szafy w zabudowie, czy urządzona garderobą. Nie należy jednak pisać o oczywistych rzeczach takich jak kuchenka, prysznic, czy toaleta, gdyż to wyposażenie musi zostać. Wyjątek stanowi opisanie kuchenki, która ma specjalne funkcje, czy jest praktycznie nowa.

Zalety mieszkania

Dobre ogłoszenie powinno również zawierać opis zalet mieszkania. Może to być ładny widok, miłe sąsiedztwo, czy duża liczba miejsc parkingowych pod blokiem lub przynależne do mieszkania miejsce garażowe. W opisie dobrze jest też zaznaczyć, jeśli w pobliżu są sklepy, przedszkola, szkoły i przychodnie. Warto też wspomnieć o lokalizacji z punktu widzenia wygody i rekreacji – bliskość ośrodków sportowych, kina, dobrej restauracji, czy teatru to duże zalety, które mogą przyciągnąć kupujących, zwłaszcza jeśli nie znają oni tej części miasta.

Dobre zdjęcia

Do ogłoszenia trzeba również dołączyć zdjęcia. Dobrze jeśli każde pomieszczenie ma przynajmniej jedno zdjęcie. Warto dołączyć również plan mieszkania i zdjęcie budynku z zewnątrz. Zdjęcia najlepiej wykonywać w dziennym świetle, dbając, aby przestrzeń była czysta i przyjemna.