Ruszyła nowa powiatowa kampania promująca szczepienia przeciwko COVID-19 wśród mieszkańców Powiatu Inowrocławskiego. Zaangażowali się w nią samorządowcy z regionu. Uruchomiona została specjalna strona internetowa.Sytuacja pandemiczna nasila się i to w zastraszającym tempie. Po czasowym zmniejszeniu się w okresie letnim liczby zachorowań, która napawała optymizmem, obecne dane są przerażające. Coraz więcej jest osób chorych i przypadków śmiertelnych.

- Społeczeństwo musi się szczepić, bo tylko taka jest szansa na zwalczenie skali pandemii koronawirusa. Chcąc mocno zaakcentować potrzebę szczepień wśród naszych mieszkańców uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest jednoczesne rozpoczęcie kampanii informacyjnej – mówi Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska, która jest inicjatorem akcji przebiegającej pod hasłem „Szczepmy się, bo zyskamy szansę na dalsze życie”.


W ramach kampanii w różnych miejscach Powiatu Inowrocławskiego pojawiły się plakaty i banery zachęcające do szczepień. Przystąpili do niej bowiem burmistrzowie Janikowa Andrzej Brzeziński, Pakości Zygmunt Groń, Kruszwicy Dariusz Witczak oraz wójtowie Dąbrowy Biskupiej Marcin Filipiak, Rojewa Rafał Żurowski, Gminy Inowrocław Tadeusz Kacprzak i Złotnik Kujawskich Witold Cybulski. Powstała nowa strona internetowa szczepimywpowiecie.pl, na której o potrzebie szczepień mówią samorządowcy i lekarze. W kampanię zaangażował się bowiem radny powiatowy, pracujący zawodowo jako lekarz, Wojciech Klimaszewski.

- Powinniśmy się szczepić dlatego, że pragniemy bezpieczeństwa dla wszystkich, czyli również dla tych, którzy w sens szczepień powątpiewają. Każdy kto się szczepi, szczepi się nie tylko dla siebie, ale dla każdego spotkanego na ulicy człowieka – mówi lek. med Wojciech Klimaszewski podkreślając, że szczepienie się jest wyrazem społecznej dojrzałości.