Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Warzynie gmina Gniewkowo zaprosiła na spotkanie inowrocławskich policjantów. Wspólnie dyskutowaliśmy o sytuacjach dotyczących zasad bezpieczeństwa.

Dziś (23.02) inowrocławscy policjanci zawitali do Warzyna, by spotkać się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej. Tematem przewodnim rozmów było poruszanie się po drogach i omówienie podstawowych przepisów dla pieszych, cyklistów, rowerzystów oraz pasażerów samochodów i autobusów. Dlatego dyskusja, która wywiązała się pomiędzy policjantami, a mieszkańcami, pozwoliła tym ostatnim rozwiać wszelkie wątpliwości co do panujących reguł.

Policjanci przekonywali do noszenia odblasków i też na ręce dyrektor placówki przekazali odblaskowe kamizelki, które ufundował Powiat Inowrocławski.

Były też rozmowy o zasadach funkcjonowania w placówce i odpowiedzialności za naruszenie ich. Policjanci także przekazali mieszkańcom informacje, jak ustrzec się oszustw różnego rodzaju i jak reagować na określone sms-y oraz linki do stron przesyłane na telefony.  

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu