Zobacz co możesz zrobić na motocyklu trójkołowym!

Na polskich drogach dominują samochody i motocykle. Szukasz pojazdu, dzięki któremu się wyróżnisz? Chcesz zapewnić sobie niepowtarzalne wrażenia – poczuć pęd powietrza podczas jazdy – ale nie czujesz się pewnie na motocyklu? Motocykl trójkołowy pozwoli Ci czerpać przyjemność z podróży i jednocześnie komfortowo dotrzeć nawet do najbardziej oddalonego celu.

Niepowtarzalne przeżycia na motocyklu trójkołowym

Jak wskazuje nazwa, motocykl trójkołowy wyróżnia się liczbą kół. Otwarta konstrukcja oparta na trzech kołach sprawia, że prowadzenie tego pojazdu – podobnie jak motocykla – daje poczucie wolności. Jednocześnie motocykl trójkołowy jest dużo bezpieczniejszy niż klasyczny motocykl. Zastosowanie dodatkowego koła korzystnie wpływa na stabilność pojazdu i poczucie bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i pasażera.

Motocykl trójkołowy to nie tylko rzadko spotykany na polskich drogach pojazd – to także unikalne wrażenia. Motocykle trójkołowe pozwalają czerpać radość z komfortowej jazdy przez cały rok, a nie tylko w sezonie. Ma to związek ze wspomnianą stabilnością. W rezultacie motocykle trójkołowe można użytkować nawet w mroźne dni. To jednak nie wszystko – niektóre z dostępnych modeli zostały konstrukcyjnie przygotowane do jazdy po drogach nieutwardzonych.

Motocykle trójkołowe – idealne dla singli i par

Chcesz eksplorować bliższą lub dalszą okolicę z bliską osobą? Przykładem motocykla trójkołowego dla dwóch osób jest model Can-Am Spyder RT – możesz go zobaczyć na stronie internetowej brp-world.com. Wygodne siedzenia przystosowane do długiej jazdy, wspomaganie kierownicy, system stabilizacji pojazdu czy wreszcie inteligentny asystent kierowcy – to tylko kilka z wielu elementów pozytywnie wpływających na pozytywne odczucia podczas prowadzenia trójkołowca. Dodatkowym plusem jest miejsce do przechowywania bagażu. Na dłuższej trasie pojemny bagażnik jest nieoceniony.

Turystyczne motocykle trójkołowe mają rozmiar podobny jak pojazdy side by side – pozwalają podróżować z pasażerem, przy czym siedzi on nie obok kierowcy, ale za nim. W rezultacie trójkołowce doskonale nadają się na długie trasy. Jeżeli lubisz podróżować we własnym tempie i chcesz zwiedzić Polskę lub kraje z nią sąsiadujące, to turystyczny model motocykla trójkołowego Ci to umożliwi.

Motocykl trójkołowy – dla fanów adrenaliny i przygody

Preferujesz dynamiczną jazdę w pojedynkę? Lubisz sprawdzać swoje umiejętności na zamkniętych torach? Do takich przejażdżek idealnie nadają się zwrotne i niewielkie motocykle trójkołowe. Przykładem trójkołowca w wydaniu sportowym jest Can-Am Ryker. Wyróżnia się on obniżoną w stosunku do serii Can-Am Spyder RT pozycją siedzącą. To sprawia, że ten motocykl trójkołowy zapewnia niezapomniane wrażenia – jazda nim jest emocjonująca i podnosi poziom adrenaliny.

Mniejszy motocykl trójkołowy może oferować dużo więcej niż tylko radość z jazdy po różnych nawierzchniach – użytkownik może wybierać wśród kilku trybów, np. rajdowego. To źródło dodatkowej zabawy – możesz rozwijać umiejętności driftingu, a także bez obawy wchodzić w zakręty dzięki systemowi stabilizacji pojazdu.