Fibryna bogatopłytkowa pod oczy – zabiegi w Bydgoszczy

Marzenie o zachowaniu jędrnej i promiennej skóry na dłużej możemy realizować dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Rozwój nie omija tej dziedziny, a zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej przekonują się, że kosmetyki nie są w stanie zadziałać aż tak skutecznie na oznaki starzenia, jak odpowiednie zabiegi. Jednym z nich jest fibryna bogatopłytkowa. Na czym dokładnie polega i komu jest zalecana? Jakie efekty można dzięki niej uzyskać? Jeśli szukasz profesjonalisty, który wykona zabieg w Bydgoszczy – przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję!

Co to jest fibryna bogatopłytkowa?

Fibryna bogatopłytkowa jest białkiem powstającym w naturalnym procesie krzepnięcia krwi. Materiał ten uzyskuje się w wyniku odwirowania własnej krwi pacjenta. Zawiera np. czynniki wzrostu i komórki macierzyste. To jedna z najbardziej naturalnych i bezpiecznych metod stosowanych w medycynie estetycznej.

Przyczynia się m.in. do szybszej regeneracji skóry, pobudzenia syntezy włókien kolagenu i elastyny oraz powstawania nowych naczyń krwionośnych. Obok osocza, to właśnie fibryna bogatopłytkowa najczęściej wykorzystywana jest w celu poprawy jakości i wyglądu skóry. Może być stosowana nawet u osób ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Zabieg możesz wykonać m.in. w Instytut Cosmedic - Bydgoszcz.

Fibryna bogatopłytkowa – efekty

Terapię z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej zaleca się przede wszystkim osobom, które chcą skutecznie zapobiegać powstawaniu oznak starzenia i opóźniać ich występowanie. Sprawdzi się także u tych, których skóra stała się wiotka, sucha, poszarzała i zmęczona. Wykorzystywana jest także w przypadku blizn i rozstępów. Fibryna bogatopłytkowa pod oczy pomaga nie tylko wygładzić zmarszczki, ale także zredukować widoczność uciążliwych cieni.

Efekty, jakie pomaga uzyskać fibryna to:

  • poprawa gęstości i elastyczności skóry,
  • lepszy poziom nawilżenia,
  • wyrównanie kolorytu,
  • delikatny efekt wypełnienia,
  • normalizacja procesu wydzielania sebum.

Warto dodać, że fibryna wpływa na odbudowę uszkodzonych tkanek, co przyczynia się do szybszego gojenia się ran. Zalecana jest także osobom zmagającym się z problemem nadmiernej utraty włosów, ponieważ wpływa stymulująco na cebulki.

Gdzie wykonać zabieg fibryną bogatopłytkową?

Zanim poddamy się zabiegowi, specjalista przeprowadzi z nami wnikliwy wywiad. Na podstawie uzyskanych informacji ustali, czy to właśnie fibryna bogatopłytkowa okaże się trafionym rozwiązaniem. Ponadto wykluczy wszelkie przeciwwskazania (ciąża, choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, choroby krwi, schorzenia wątroby). Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi pacjenta, a następnie podczas procesu wirowania uzyskuje się fibrynę. Kolejno metodą iniekcji wprowadza się uzyskany preparat.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że fibryna bogatopłytkowa w Bydgoszczy zostanie podana w bezpiecznych warunkach, a nad Twoim zdrowiem będzie czuwać specjalista, warto zdecydować się na zabieg w zaufanym miejscu. Jeśli szukasz zaufanego eksperta, umów się na wizytę w Instytut Cosmedic: Szubińska 47, Bydgoszcz, gdzie Twoja skóra znajdzie się pod najlepszą opieką!