Gdzie można zamówić Świadectwo Energetyczne?

28 kwietnia 2023 roku to dzień, który powinien wziąć sobie do serca każdy sprzedawca lub wynajmujący budynku mieszkalnego. Wszystko przez to, że od tego dnia koniecznością okaże się przedstawienie Świadectwa Charakterystyki Energetycznej. Tematu nikt nie może bagatelizować, ponieważ w tym dokumencie można znaleźć ważne informacje o budynku.

Gdzie można zamówić Świadectwo Energetyczne?

Zapewniamy, że dokument ten może zamówić tylko i wyłącznie osoba wpisana do centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków. Aby jednak nie sprawiać sobie problemu koniecznością latania po urzędach, czy też innych jednostkach, tego typu dokument można zamówić na https://e-swiadectwa.com/. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ cała dokumentacja może zostać zamówiona online, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy tylko złożyć zamówienie, w formularzu podając właściwie dane. Tylko na ich podstawie audytor będzie mógł wystawić dedykowane świadectwo. Jeżeli już dzisiaj zostanie złożone takie zamówienie, będziemy mogli wystawić dokument w przewidzianym terminie. Już nikt nie będzie musiał obawiać się nadejścia 28.04. Dokumenty zostaną złożone na czas.

Kto musi mieć Świadectwo Energetyczne?

Nie każda osoba jest objęta obowiązkiem posiadania takiego Świadectwa Energetycznego. Na pewno powinni pomyśleć o tym:

  • właściciele budynku lub części budynku, który będzie zbywany na podstawie umowy sprzedaży,
  • właściciele budynku lub części budynku, który będzie wynajmowany,
  • wybrane budynki użyteczności publicznej i inne, których powierzchnia wynosi powyżej 250 m2, godnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków,
  • właściciele budynków lub części budynków, jakie są zbywane na podstawie umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.

Dokument, który zostanie zamówiony online, będzie zawierał wszystkie niezbędne informacje. Jest to bardzo wygodna opcja, która jest w stanie wesprzeć, jeżeli chodzi o oszczędność czasu. Nie ma więc co czekać z jego zamówieniem.