Gdzie najlepiej się zatrzymać? - Los Gigantes

Kanaryjska wyspa Teneryfa ma wiele do zaoferowania. Jej największym atutem jest różnorodność krajobrazów. Teneryfa to ocean, góry, wąwozy, klify, wodospady, baseny naturalne i najwyższy szczyt Hiszpanii Wulkan El Teide. Mimo że wyspa należy do Hiszpanii, jest od kontynentu dość oddalona, bo mieści się tuż przy Afryce, a dokładniej obok Maroko. Dzięki swemu położeniu jest to miejsce idealne na wakacje cały rok, ponieważ słońce świeci tam niemal każdego dnia, a nawet podczas "zimowych" miesięcy takich jak grudzień i styczeń panuje ciepła wiosna. Jako że wyspy leżą na otwartym oceanie, powietrze jest wilgotne i rześkie, a więc nieodczuwalny jest aż tak upał.

Kiedy już wybierzemy porę roku na wyspie, zastanawiamy się które miejsce na wyspie wybrać na nasz pobyt. Turystycznych miejscowości jest wiele, ale warto wziąć pod uwagę dobrą lokalizację, pogodę jaka tam występuje i krajobraz. Ze względu na dwa pierwsze aspekty polecamy południe, na którym dostępność atrakcji będzie o wiele większa, to stąd wypływają rejsy na wieloryby, odbywają się większość wycieczek fakultatywnych i innych atrakcji, które znajdziecie na portalu AtrakcyjnaTeneryfa.pl.

Miejscowością, która posiada te atuty oraz jedną z najciekawszych krajobrazowo części wyspy jest miejscowość Los Gigantes, a to dzięki występowaniu ogromnych klifów sięgających niemalże 600 m n.p.m. Majestatyczne, wyrzeźbione w ciekawy sposób "ściany" to tło do zdjęć dla turystów. Otacza je tafla turkusowego oceanu, a z punktów położonych wyżej ukazuje się widok na białe hotele i domki, kontrastujące z ciemną wulkaniczną wyspą i klifami. Los Gigantes to także najbliższa miejscowość na Teneryfie w stosunku do sąsiedniej wyspy La Gomery, a więc dodatkowo faktura wyspy dodaje uroku krajobrazowi podczas przejrzystych dni. W los Gigantes znajduje się wiele basenów naturalnych powstałych z zastygłej lawy przy oceanie, a także piękny port i ogrom wspaniałych restauracji.