Jakie zabawki sprawią radość przedszkolakom?

Znalezienie zabawki, która zajmie przedszkolaka dłużej niż tylko przez chwilę, potrafi stanowić nie lada wyzwanie. Zdarza się, że kilkulatek chce czytać tylko jedną bajkę i bez przerwy bawi się jednym samochodzikiem, zupełnie ignorując inne. Co sprawia, że niektóre zabawki już po kilku chwilach trafiają na półkę lub w kąt, a inne wydają się dziecku nigdy nie nudzić? Jakie zabawki cieszą najbardziej?

Jakie zabawki podobają się dzieciom?

Nawet małe dzieci mają często bardzo dokładnie sprecyzowane zainteresowania. Czasami są to zwierzątka, czasem maszyny budowlane, loty w kosmos lub lalki z reklamy telewizyjnej. Najlepsze zabawki to te zgodne z zainteresowaniami dziecka. Kilkuletni miłośnik paleontologii za najlepsze uzna zapewne zabawki przedstawiające dinozaury. Kolorowe figurki, duże maskotki lub puzzle pokazujące te prehistoryczne gady pozwolą dziecku rozwijać zainteresowania i jednocześnie dostarczą radości z zabawy.

Mały miłośnik mechaniki pojazdowej zapewne nie będzie chciał się rozstać ze swoim zestawem małego majsterkowicza lub zabawkową akumulatorową wiertarką. Dziewczynki wybierać będą częściej lalki, figurki syrenek lub pluszowe zwierzątka. Popularne są także wszystkie zabawki, umożliwiające wcielanie się w role z życia dorosłych - zestawy dla lekarza, pielęgniarki, fryzjera lub szefa kuchni. Zwykle jednak największą radość sprawiają dziecku zabawki zgodne z jego aktualnymi zainteresowaniami.

Jaką zabawkę kupić w prezencie kilkulatkowi?

Jaką zabawkę dla przedszkolaka wybrać, jeśli chcemy sprawić mu prawdziwą radość? Najlepiej taką, o jakiej akurat marzy. Warto więc zapytać malucha, co sprawia mu ostatnio przyjemność, pamiętając, że w przypadku przedszkolaków sympatie i zainteresowania zmieniają się bardzo dynamicznie. Miłośnik Psiego Patrolu ucieszy się z wszelkich gadżetów z podobiznami piesków. Jeśli jednak przegapimy moment, kiedy sympatia malucha skieruje się w stronę postaci z innej kreskówki, prezent może się okazać zupełnie nietrafiony.

Często najbezpieczniejszym rozwiązaniem są zabawki do wykorzystania na dworze – nowe piłki, hulajnogi, albo zestawy do puszczania baniek. Zwłaszcza te ostatnie wydają się nigdy dzieciom nie nudzić. Takimi zabawkami bawili się dziadkowie obecnych przedszkolaków i nie wydaje się, żeby w najbliższym czasie upodobania najmłodszych w tym zakresie miały się zmienić – dzięki nim możliwe jest zaangażowanie w zabawę innych dzieci.