Inowrocławskie Lato Muzyczne 2024: weekendowe koncerty w Parku Solankowym
Wakacje z muzyką na świeżym powietrzu to doskonały sposób na spędzenie letnich wieczorów. Inowrocławskie Lato Muzyczne 2024 zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie, oferując mieszkańcom i gościom miasta szeroką gamę koncertów w Parku Solankowym. Przygotujcie się na niezapomniane muzyczne doznania od lipca do września!

Start muzycznego lata z zespołem MR. ZOOB

Już 7 lipca rozpoczniemy Inowrocławskie Lato Muzyczne koncertem zespołu MR. ZOOB. Ta polska grupa, znana z energetycznej mieszanki rocka, ska i reggae, zagra swoje największe przeboje, w tym „Mój jest ten kawałek podłogi” i „Kartka dla Waldka”. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie hity lat 80. i 90. oraz poczuć ducha tamtych czasów na żywo.

Występy uznanych artystów i zespołów przez całe lato

14 lipca na scenie pojawi się zespół NADMIAR, którego wokalistą jest Tomasz Besser, finalista szansy na Sukces Opole 2023 i uczestnik The Voice of Poland. Zespół zaprezentuje utwory pełne rockowych riffów i emocji, ale nie zabraknie również nastrojowych ballad oraz nut funkowych z ich albumów „Impreza” i „Nowy Start”.

21 lipca na scenie pojawi się KAPITAN THORN, który połączy tradycyjne elementy piosenki żeglarskiej z nowoczesnymi aranżacjami. Usłyszymy szanty, folk oraz celtyckie melodie irlandzkie, co na pewno przypadnie do gustu miłośnikom morskich opowieści.

28 lipca Andrea Lattari zabierze nas w muzyczną podróż do słonecznej Italii. Włoski artysta, mieszkający w Polsce od 2013 roku, zaprezentuje najpiękniejsze włoskie przeboje podczas koncertu „Ciao Amore Tour Italiano Vero”. To idealna okazja, aby poczuć klimat południa Europy bez wychodzenia z miasta.

Wyjątkowe koncerty w sierpniu

4 sierpnia na scenie zobaczymy zwycięzców The Voice Senior – Barbarę Parzęczewską i Zbigniewa Zaranka. Koncert poprowadzi Renata Brukiewicz, a artyści wykonają zarówno solo, jak i w duetach, hity znane z polskich festiwali i telewizji. To spotkanie z muzyką, które na pewno dostarczy wielu emocji i wzruszeń.

10 i 11 sierpnia odbędzie się IV Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych, organizowany przez Powiat Inowrocławski i Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka. Podczas dwudniowej imprezy w muszli koncertowej wystąpią kapele podwórkowe z całej Polski, kultywując miejskie tradycje muzyczne i amatorską twórczość artystyczną.

15 sierpnia, z okazji Święta Wojska Polskiego, zespół WINYL BAND zaprezentuje spektakl słowno-muzyczny „Na skrzydłach wolności”. Usłyszymy utwory patriotyczne, powstańcze oraz kompozycje takich artystów jak Marek Grechuta, Bułat Okudżawa czy Anna German, wzbogacone poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Wisławy Szymborskiej.

18 sierpnia na scenie pojawi się siedmioosobowy zespół MITRA z Gdyni, którego muzyka to magiczne połączenie folk-rocka z elementami jazzu, bluesa i muzyki etnicznej. Charakterystyczne brzmienie sekcji dętej, akordeonu i instrumentów klawiszowych gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Finałowy koncert i festyn ekologiczny na zakończenie lata

25 sierpnia muszlę koncertową odwiedzi KORA Tribute Band, projekt poświęcony twórczości Kory Jackowskiej i zespołu Maanam. Nie zabraknie takich hitów jak „Krakowski spleen”, „Lucciola” i „Cykady na Cykladach”. To hołd dla jednej z największych ikon polskiej muzyki.

Finałem Inowrocławskiego Lata Muzycznego będzie festyn ekologiczny dla dzieci, który odbędzie się 1 września. W interaktywnym koncercie „Zdrowo i Sportowo” wystąpi zespół Centrum Uśmiechu, znany najmłodszym z hitów takich jak „Olimpiada w Jarzynowie” czy „Gruszka”. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i konkursach promujących aktywny styl życia i ochronę środowiska. Dmuchańce oraz ekologiczne warsztaty zapewnią mnóstwo radości i edukacji przez zabawę.

Wszystkie koncerty w ramach Inowrocławskiego Lata Muzycznego odbywają się w muszli koncertowej Parku Solankowego o godzinie 16.00, z wyjątkiem Festiwalu Kapel Podwórkowych, który rozpocznie się o 12.00. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, co czyni je jeszcze bardziej dostępnymi dla szerokiej publiczności.


Na podstawie: Urząd Miasta w Inowrocławiu