Pijani rowerzyści na drogach – policja ostrzega
Nietrzeźwi rowerzyści stanowią poważne zagrożenie na naszych drogach. Ostatnie interwencje policji potwierdzają, że problem ten dotyka również mniejszych miejscowości. Mimo surowych kar, niektórzy wciąż nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich działań.

Interwencja policji w Janikowie - zatrzymanie rowerzysty z 2 promilami alkoholu

W Janikowie, na ulicy Dworcowej, doszło do zatrzymania 52-letniego mężczyzny, który poruszał się rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile w jego organizmie. Policjanci nie mieli wątpliwości co do nałożenia kary. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, rowerzysta otrzymał mandat.

Kontrola drogowa w Zawiszynie - rowerzysta z ponad 2,5 promila

Podobna sytuacja miała miejsce w Zawiszynie, gdzie kontrola drogowa przeprowadzona przez funkcjonariuszy ruchu drogowego ujawniła jeszcze wyższy poziom alkoholu u 59-letniego mężczyzny. Jego sposób jazdy, określany potocznie jako "wężykowanie", wzbudził podejrzenia policjantów. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Także i w tym przypadku, kierujący rowerem został ukarany mandatem.

Wysokość mandatów jako przestroga dla innych cyklistów

Oba przypadki zakończyły się nałożeniem mandatów w wysokości 2 500 złotych. Surowość kar ma na celu zniechęcenie innych do podejmowania równie niebezpiecznych decyzji. Warto pamiętać, że przepisy ruchu drogowego dotyczą wszystkich uczestników, niezależnie od tego, czy poruszają się samochodem, rowerem czy pieszo.

Bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem, a nietrzeźwi rowerzyści stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że alkohol i kierowanie pojazdem nigdy nie idą w parze.


KPP w Inowrocławiu