Po 22 latach zmiana na stanowisku dyrektora Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny
Zmiana na czele Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu. Po ponad dwóch dekadach Romualda Jaskólskiego zastąpiła nowa dyrektor, która wnosi świeże spojrzenie i bogate doświadczenie psychologiczne. Co to oznacza dla podopiecznych i całej placówki?

Inowrocławskie centrum wsparcia dla dzieci z nową liderką

Po 22 latach kierowania Ośrodkiem Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu Romuald Jaskólski przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jego miejsce zajęła Anna Twaróg-Wolszlegier, psycholog z szerokim wachlarzem doświadczeń zawodowych, która już zapowiada kontynuację misji ośrodka z nową energią.

Romuald Jaskólski był nie tylko założycielem tej instytucji, ale także jej filarem przez dwie dekady. Pod jego opieką znajdowało się od siedmiu do dziewięciu placówek opiekuńczo-wychowawczych, a jego pasja do żeglarstwa stała się inspiracją dla wielu wychowanków. Cieszył się dużym autorytetem dzięki życzliwości i wsparciu, jakie oferował młodym ludziom w trudnych chwilach.

Psychologiczne doświadczenie Anny Twaróg-Wolszlegier wzmacnia inowrocławski ośrodek

Nowa dyrektor to absolwentka psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która zdobywała wiedzę na licznych studiach podyplomowych oraz szkoleniach specjalistycznych. Jej kariera obejmuje pracę w różnych placówkach – od Centrum Opieki Psychogeriatrycznej po szkoły średnie i sąd rejonowy, gdzie pełniła funkcję kuratora społecznego.

Anna Twaróg-Wolszlegier ma również doświadczenie akademickie jako wykładowca w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy oraz praktyczne umiejętności zdobyte podczas pracy w Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Trzemiętowie. To połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej daje nadzieję na dalszy rozwój ośrodka.

Podczas oficjalnego przekazania obowiązków obecni byli przedstawiciele władz powiatu: Starosta Wiesława Pawłowska, wicestarosta Henryk Procek, członkowie zarządu Maciej Basiński i Wojciech Gerus oraz inni ważni goście związani z pomocą społeczną. Wszystkim zależy na tym, by OWDiR nadal był miejscem bezpiecznym i wspierającym dla dzieci i młodzieży.


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu