Bezpieczny senior na drodze spotkał się z policjantami w Inowrocławiu

Seniorzy z Inowrocławia poznawali tajniki bezpiecznego poruszania się po drogach. Spotkanie pełne praktycznych wskazówek i interaktywnych działań pokazało, jak ważna jest czujność i odpowiedzialność na ulicach naszego powiatu.
- Inowrocławskie spotkanie seniorów w Młodzieżowym Domu Kultury o bezpieczeństwie drogowym
- Aktywne działania policjantów angażujące inowrocławskich seniorów
Inowrocławskie spotkanie seniorów w Młodzieżowym Domu Kultury o bezpieczeństwie drogowym
W czwartek 26 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu odbyło się wyjątkowe wydarzenie skierowane do mieszkańców starszego pokolenia. Powiat Inowrocławski zainicjował cykl warsztatów pod hasłem „Bezpieczny Senior”, mających na celu zwiększenie świadomości i poprawę bezpieczeństwa na drogach. Tym razem prelekcję prowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, którzy podzielili się cenną wiedzą dotyczącą zagrożeń oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Asp. szt. Izabella Drobniecka oraz mł. asp. Emil Gawroński zaprezentowali uczestnikom statystyki dotyczące wypadków z udziałem osób starszych na terenie powiatu inowrocławskiego. Omówili najczęstsze przyczyny tych zdarzeń oraz ich konsekwencje, podkreślając znaczenie profilaktyki i rozwagi podczas codziennych spacerów czy jazdy samochodem.
Aktywne działania policjantów angażujące inowrocławskich seniorów
Spotkanie nie ograniczyło się jedynie do wykładu – policjanci zaprosili seniorów do wspólnej analizy nagrań przesłanych na specjalną skrzynkę „STOP agresji drogowej”. To nowatorskie podejście pozwoliło zobaczyć realne sytuacje z dróg i wyciągnąć wnioski, jak unikać niebezpieczeństw.
Dodatkowo mundurowi przygotowali konkurs z pytaniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego, który wzbudził spore zainteresowanie i zaangażowanie wśród uczestników. Trzy osoby zostały nagrodzone upominkami, co dodatkowo podkreśliło pozytywną atmosferę spotkania.
„Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa – szczególnie dbajmy o naszych seniorów, którzy są często najbardziej narażeni” – podkreśliła asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.
Inicjatywa „Bezpieczny Senior” to ważny krok w budowaniu świadomości i wzajemnej troski o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg w powiecie inowrocławskim. Kolejne spotkania planowane są już jesienią, a informacje o nich będą dostępne w lokalnych mediach oraz placówkach samorządowych.
KPP w Inowrocławiu
Autor: krystian